Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytania o grzechy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie, mam jeszcze kilka pytań, ale jutro chciałabym iść do spowiedzi i postaram się powiedzieć kapłanowi o tym, że nie do końca jestem pewna co co materii grzechu.
1. Kiedyś na spowiedzi wyznałam, że im więcej czasu upłynie od spowiedzi, tym jakby mniej się staram/pozwalam na więcej grzechów. I czy takie zachowanie jest grzechem ciężkim?
2. Dzisiaj w szkole oglądaliśmy "Niezgodna". Tam był taki symbol, który kojarzył mi się z illuminati (oko) i nie byłam pewna czy oglądać to dalej, żeby kogoś nie zgorszyć, ale patrzyłam na to dalej i później pojawił się jakby nieczysty komentarz i też nie wiedziałam czy dalej oglądać, jednak nie przestałam aż tak bardzo oglądać, tylko zaczęłam się pakować, bo była końcówka lekcji. Gdybym w domu oglądała,to możliwe że wyłączyłabym film, jednak leciał w szkole, a moja klasa raczej go oglądała i mnie zaciekawił.
3. Czy jeśli się stresuje i jakby sama trochę powoduje go u siebie i przez to mogą pojawić się np.nerwobóle albo jakiegoś choroby to grzech?
4. Czasami chciałabym powiedzieć znajomym np., że chyba pójdę ściąć trochę włosy, bo są zniszczone, ale nie wiem czy to nie będzie grzech, bo jeśli osoba, do której to mówię chciałaby też ściąć włosy, żeby były zdrowsze, ale jej szkoda ich, to nie wiem czy jej nie urażę.
5. UWAGA! RESZTA PYTAŃ PONIŻEJ MOŻE WYWOŁAĆ ZŁE MYŚLI.
Czy grzechem jest jeśli ktoś nie umyje rąk po toalecie i ja brzydzę się np. podać coś do ręki ? I czy jeśli widzę jak ktoś z mojej rodziny drapie się w miejscu intymnym albo jego zachowanie ogólnie powoduje u mnie niechciane myśli, których nie akceptuję, to nie powinnam z nim przebywać w pokoju, żeby takie myśli się nie pojawiały? Czy wystarczy jak po prostu ich nie będę akceptować ?
6. Czy noszenie za dużego stanika, który trochę źle się układa i bluzka przez to źle może wyglądać to grzech?

Data dodania: 2018-04-23 22:45:34, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Myślę, że nie. to jest pewnie konsekwencja grzechów. Każdy grzech nas osłabia i coraz bardziej się poddajemy złu. Czyli popełnione zło pociąga kolejne. człowiek staje się coraz bardziej leniwy duchowo, mnie uważny
2. Nie masz grzechu. to tylko skojarzenia
3. Myślę, że nie. każdy człowiek ma inną odporność na stres. ty celowo sobie nie szkodzisz, po prostu reagujesz stresem na różne sytuacje
4. Nie ma tu hrezchu
5. Po prostu ignoruj te myśli. są niechciane, więc nie ma czym sie przejmować. Nie musisz wychdozić z pokoju ;) A ręce po toalecie lepiej myć. Ale nie ma co się tym przejmować aż tak bardzo. Tu nie ma grzechu
6. Nie

Możesz na spowiedzi powiedzieć, że podejrzewasz u siebie skrupuły, bo masz ciąglę wątpliwości, niechciane myśli itd

Data dodania: 2018-04-24 21:01:45, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za pomoc :)

Data dodania: 2018-04-27 18:54:14, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica