Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Kilka pytań o grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie. Mam kilka pytań o grzechy.
1. Czy grzechem jest noszenie dobrze dopasowanych spodni (rurek)/obcisłych spodni? Zadawałam już kiedyś tu pytanie na ten temat, jednak czytałam wypowiedź osoby, która pisała że taki ubiór jest powodem grzechu. Czasami mam bluzkę, która jest np. Do połowy pośladek albo przed pośladki, ale zasłania brzuch i opada na spodnie. Nie wiem co o tym myśleć, bo lubiłam takie spodnie nosić, ale nie chcę nikogo prowokować.
2. Czy grzechem jest jeśli lubiłam nosić (i będę lubić) obcisłe spodnie, żeby nogi wyglądały na chude i chciałam (będę chciała) podobać się chłopakom, ładnie wyglądać, ale nikogo nie prowokować?
3. Czy grzechem jest jeśli chciałam, aby ktoś widział jakie mam nogi, ale nie miałam nieczystych intencji (chodziło bardziej o szerokość ud i ogólnie nóg)?

Data dodania: 2018-04-27 18:54:42, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

4. I czy to grzech ciężki jeśli pójdę dzisiaj z rodziną do pubu (baru)? Nie zamierzam tańczyć, pić piwa, ale mamy gości i oni chcieliby akurat tam iść. Proszę o pomoc.

Data dodania: 2018-04-27 19:21:40, autor: Red cherry

Nie

Data dodania: 2018-04-28 08:47:19, autor: Kapturek

1. Ogólnie to zależy. Jeśli na prawdę są to obcisłe spodnie to może warto ubrać dłuższą bluzkę. Na pewno niefajnym połączeniem są legginsy i krótka bluzka.Czy to grzech? Nie sądzę. na pewno trzeba unikać sytuacji prowokujących i na przykład nie wypada ubrać się tak do kościoła. Grzech to raczej nie jest, może lekki.
2. Nie
3. Nie

Data dodania: 2018-04-28 08:47:01, autor: Kapturek

Jeśli ktoś wie, że te pytania i odpowiedzi mu zaszkodzą, to niech czyta. Dziękuję za odpowiedź :) co do punktu 1 to właśnie mam kilka takich bardzo dobrze dopasowanych spodni, a koszulki jakie mam to zazwyczaj opadają na początek spodni, ale nie zakrywają pośladków, zwłaszcza jeśli chodzi o krótki rękaw. Jedne spodnie mam luźniejsze i w nich chodzę do kościoła, więc póki co z tych problemu nie ma.

Data dodania: 2018-04-28 14:17:04, autor: Red cherry