Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Jeżeli popełniamy świadomie i dobrowolnie czym ktory wydaje nam się ze to jest grzech ciezki (ciezka materia )a po jakimś czasie dowiadujemy sie ze to jest grzech lekki albo wcale... to czy popeniamy wtedy grzech ciezki poniewaz wydawalo nam sie ze go popełniamy świadomie decydując się na niego .

Data dodania: 2018-06-10 08:18:40, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Liczy się świadomość w chwili czynu. Jeśli nam sumienie mówiło, że coś jest grzechem ciężkim i byliśmy tego pewni to znaczy uważaliśmy wewnętrznie ów czyn za materię ciężką to popełnia się grzech ciężki. Ale to musi być pewność, musimy wewnętrznie dany czyn rozpoznawać jako duże zło. Wydawać się to za mało. Musimy być pewni.


Data dodania: 2018-06-10 09:18:25, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

ja słyszałam,żeby w wątpliwościach nie działać i jeśli wiemy, że coś jest grzechem, ale nie jesteśmy pewni materii - to lepiej się wyspowiadać.

Data dodania: 2018-06-10 14:40:46, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica