Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytania o grzechy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie. Napisałam trzy punkty i prosiłabym o pomoc, mam właśnie wątpliwości i ogólnie to te rzeczy będą się działy prawdopodobnie jutro, część z nich dzisiaj.
1. Czy grzechem jest jeśli ktoś do szkoły przyniesie grę planszową i ja w nią będę grała ? Bo ogólnie nie chodzi o to, czy granie w gry jest grzechem, tylko po prostu jakby za darmo z niej skorzystam, a nie wiem czasem czy nie powinnam ją kupić. Czyli sens podobny jak np. kupienie płyty i pożyczenie jej 30 znajomym albo kiedy nauczyciel przyniesie, to więcej osób korzysta (zakładając że zagra w grę cała klasa i kiedyś z rodziną albo innymi znajomymi właściciel gdy grał w nią).
2. Czy grzechem jest korzystanie z internetowego słownika np.przysłów albo internetowej gry kalambury? I jeszcze czy grzechem jest pisanie samemu na kartkach jakiejś postaci i zabawa, jak osoba trzymająca to na czole zgaduje kto to może być? Generalnie te wszystkie rzeczy są do kupienia i nie wiem czy to nie grzech jeśli samemu się je zrobi albo np. skorzysta z internetowych darmowych aplikacji.
JESLI KTOŚ WIE, ŻE MOŻE MU TO ZASZKODZIĆ, MA PROBLEM Z MYŚLAMI TO NIECH NIE CZYTA.

3. Czy jeśli jestem w sklepie i na dziale z bielizną znajdują się zdjęcia modelek prezentujących bieliznę i one mają takie nieczyste pozy, to jeśli kupię tam np.spodnie, to popełniam grzech?

Data dodania: 2018-06-13 23:04:28, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1 i 2 zdecydowanie nie. co do 3 też nie

Data dodania: 2018-06-14 20:11:01, autor: Kapturek

Dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-06-16 21:04:51, autor: Red cherry