Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Stara historia

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Przyjęłam się kiedyś do firmy co byla praktyka ze pracownicy w sobote pracowali 4 godziny a bylo padawane 8 godzin . ( oszustwo) jakos nie zdawalem sobie sprawy tylko z wszystkimi uciekalem do domu. Pozniej też firma oszukiwała oszukujac pracowników na godzinach . My oszukiwalismy i nas oszukiwali. Ciężko powiedzieć kto więcej oszukał. Ciężko powiedzieć czy my więcej oszukali czy nas więcej oszukali. Przypomialo mi sie to po latach i chciałem zapytać co się robi z takimi starymi sprawami . Czy powinnienem jakos zadoscuczynic ?Czy spróbować to jakoś przeliczyc kto więcej komu zabrał ? Albo zostawić ? Proszę o podpowiedź
BÓG ZAPŁAĆ

Data dodania: 2018-07-04 08:12:08, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

po prostu z tego się wyspowiadaj. I tyle. Aż tyle i tylko tyle. Było, minęło. A zadośćuczynienie? Może po prostu dokładniej pracuj w obecnej firmie, albo pomagaj współpracownikom w ich trudnościach? Nic nie przeliczaj po prostu oddaj to Bogu. uświadomiłeś to sobie, widzisz zło, żałujesz i wystarczy reszta należy do Boga. Ogólnie jeśli się regularnie spowiadałeś to grzech ten został już przebaczony (bo Bóg przebacza zapomniane czy nieuświadomione sprawy) ale zwykły szacunek do Boga powinien skłonić Cię do wyznania grzechu i przeproszenia

Data dodania: 2018-07-04 11:38:17, autor: Kapturek

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jeszcze chciałbym zapytać o zadosuczynieniu ponieważ wiadome że jeżeli coś komuś zniszczymy to powinniśmy mu to jakoś naprawić . Miałem taką niedawno sytuację nietypową mieszkam w francji i wysiadajac z samochodu troszeczkę niechcacy zarysowalem lusterko przy aucie stojącym obok. Później okazało się ze to stare auto należy do jakiś Arabów . Balem sie wiec i nic sie nie przyznalem a tak tez dobrze jezyka nieznam francuskiego. Szkoda jest niewielka bo jest mała ryska i tak sie zastanawiam czy nie powinno sie jakos zadoscuczynic anonimowo czy coś ? A może dac sobie spokój? Będę wdzięczny za odpowiedź

Data dodania: 2018-07-04 17:16:23, autor: Rafal8473

Po pierwsze było to nie chcący, po drugie szkoda niewielka, po trzecie nie jesteś w stanie dotrzeć do poszkodowanego. Zło należy naprawić. Ale czy Ty popełniłeś zło? Nie sądzę. Nie miałeś odwagi się przyznać, choć nie musiałeś robić tego osobiście (można zostawić liścik czy coś). Teraz, jeśli źle się z tym czujesz, możesz jako zadośćuczynienie zrobić coś dobrego na rzecz kogoś innego.

Data dodania: 2018-07-04 21:44:23, autor: Kapturek

Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam

Data dodania: 2018-07-04 22:25:02, autor: Rafal8473