Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Znaczenie imion

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże.
Ostatnio zaczytałem się w znaczenie imion i teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem. Kiedy poczytałem o poszczególnych imionach, w większości się zgadzało. Czy czytanie takich informacji to grzech? Nawet bardzo dużo zgadza się w moim przypadku ale i nie tylko w moim. Czy to, jak ktoś ma na imię może wpływać na jego osobowość? Czy takie znaczenia są prawdziwe?
Albo na przykład dopasowywanie imion? Chodzi o związki. Czy to faktycznie ma znaczenie?
Czy takie poszukiwanie informacji i branie ich pod uwagę jest grzechem?
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Data dodania: 2018-07-11 21:14:07, autor: Saper

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Witam. Nie warto czytać takich rzeczy. Zawsze czytając możemy coś do siebie dopasować. Ale ta na prawdę każdy jest inny i to nie imię sprawia to kim jesteśmy. Przecież nie wszystkie Karoliny są przyjazne, nie wszystkie Wojtki lubią sporty ekstremalne itd. To wszystko jest nieprawdą. Myślę, że czytanie tego a już w ogóle kierowanie się tym jest grzechem. Bo masz wierzyć w Boga i Bogu, On Cię stworzył jako kogoś wyjątkowego i cudownego.

Data dodania: 2018-07-13 09:32:39, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica