Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: spowiedź święta

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

W środę odbyłem fałszywą spowiedź. Była świętokradzka a następnie komunia. Oczywiście chcę to wymienić na dzisiejszej spowiedzi. Ale co mam powiedzieć przy formule ostatni raz spowiadałem się. Czy mam podać termin spowiedzi fałszywej czy tej prawdziwej? Czy może podać tej fałszywej ale już wtedy zaznaczyć że była świętokradzka? Czy podać dwa terminy (choć ten pomysł przy mojej wiedzy uważam za głupi)?
Proszę o szybką odpowiedź.
Bóg zapłać!

Data dodania: 2018-07-21 13:56:16, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Podaj termin ostatniej ważnie odbytej spowiedzi. A potem przy wyznaniu grzechów powiedz, ze byłeś wtedy i wtedy u spowiedzi, była świętokradzka itd

Data dodania: 2018-07-21 23:14:34, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za odpowiedź, chociaż spóźniona.😃
W drodzę do Kościoła pytałem się Boga jak mam to powiedzieć. Wymieniłem dwa terminy, ten drugi wyznałem jako grzech tylko jeszcze przed formułką "pokutę odprawiłem"

Data dodania: 2018-07-22 12:09:53, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica