Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Zauroczenie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Byłam na rekolekcjach i zauroczyła się w niewiele starszym zakonniku, był po ślubach, ale nie wieczystych. Starałam się w chwilach pokus dziękować Panu Bogu za jego piękno także zewnętrzne. Ale takze z egoistycznych pobudek pojawiał się tok myślenia, że lepiej gdyby nie był w zakonie, że on tam nie pasuje. No wiadomo, jak to w zauroczeniu cicho marzyłam, że może kiedyś będzie jakaś szansa, jednocześnie zgadzając się na wolę Bożą. Dwie sprzeczności. Czy to coś złego? Grzech? W rozmowie uśmiechałam się do niego, ale dla mojej osoby to normalne, więc raczej nie było różnicy w kontaktach z innymi ludźmi.

Data dodania: 2018-07-06 23:19:55, autor: Kasia1323

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ani to grzech, ani nic złego. Grzechem będzie to jak będziesz próbowała go namówić do odejścia z zakonu, uwieść itd. Ale same myśli i samo zauroczenie nie są grzechem .
Pozdrawiam!
Z Bogiem!

Data dodania: 2018-07-21 14:17:24, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję!

Data dodania: 2018-07-26 08:54:42, autor: Kasia1323

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica