Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Złość na Boga

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Mam wątpliwości co do tego, czy w danej sytuacji popełniłam grzech ciężki:
w sytuacji bezsilności zwątpiłam trochę w to, że Bóg chce mi pomóc (a nawet stwierdziłam, że może nie chce) i myślałam rzeczy typu ,Bóg jak zwykle nie chce mi pomóc’ i tym podobne rzeczy, czując pewnego rodzaju złość na Boga. Po pewnym czasie opamiętałam się i stwierdziłam, że nie powinnam tak myśleć oraz starałam się uspokoić. Zaczęłam też przepraszać Boga za to zwątpienie. Mimo to dręczy mnie teraz poczucie winy i nie wiem, czy był to grzech ciężki.

Data dodania: 2018-07-05 22:50:44, autor: Sosna

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mamy być szczerzy wobec Boga. Czuję żal do Niego to tego nie ukrywam.
Poprostu wyznaj to jak najprędzej na świętej spowiedzi bez zastanawiania się czy grzech ciężki czy nie.

Jesteśmy ludźmi i Bóg rozumie, że początkowo może nam się nie podobać Jego wola względem nas i czuć złość do Niego. Nie obraża się za nasze uczucia, które grzechem nie są.
Pozdrawiam!
Z Bogiem!

Data dodania: 2018-07-21 15:44:37, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica