Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Wątpliwości konsumenckie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże,

temat może nietypowy, ale myślę, że warty uwagi. Mianowicie mam pewne wątpliwości "zakupowe". Swego czasu kupiłem spodnie w jednej z polskich sieciówek. Od pewnego czasu zaobserwowałem, że wprowadzają t-shirty z demonicznymi nadrukami. Czy nosić te swoje stare spodnie, niejako reklamując tę markę, która wyczynia takie rzeczy?

Druga wątpliwość pojawiła się kilka dni temu - podczas pobytu nad morzem kupiłem jeansy w sklepie wyprzedającym markową odzież, a kilka godzin później na witrynie WWW zauważyłem, że sklep reklamuje się hasłem "O marko boska!". Lekceważące hasło, nawiązujące do kultu Maryjnego. Mogłem jechać je zwrócić, jednak tego nie zrobiłem. Nie poszedłbym do tego sklepu kolejny raz, jednak świadomie nie zwróciłem zakupu i chciałbym go używać, jednak mam wyrzuty sumienia i wątpliwości.

Z góry dziękuję za porady/przemyślenia na te tematy.

Data dodania: 2018-07-01 12:01:52, autor: Pawik87

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Spokojnie możesz nosić te spodnie. Nie mają one przecież znaku demonicznego.

2. "O marko boska" nie nawiązuje do kultu Maryjnego. Powiedzenie "o matko boska" to łamanie 2 przykazania Bożego a nie żadne wyrażanie kultu Maryjnego. Chyba, że użyte podczas modlitwy. Spodnie możesz oddać i nie szukaj dziury w całym

Pozdrawiam, kleryk!
Z Bogiem!

Data dodania: 2018-07-21 15:57:29, autor: kunka

Miało być nosić nie oddać.
Pozdrawiam

Data dodania: 2018-07-21 15:59:04, autor: kunka