Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Mauzenstwo

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czytalem ze slina ludzka zabija ok 12 % plemników. Kosciol pozwala w małżeństwie na grę wstępną z pieszczotami oralnymi albo na wszystkie pieszczoty jeżeli małżonek sie zgadza. I tak szukam co na to kościół mówi ze plemniki są zabijane pod wplywem sliny czy jest jakiś zakaz albo co ale nic nie znalazlem... Dlatego chciałbym zapytać może ktoś wie co na to kościół mówi ?

Data dodania: 2018-05-18 19:25:23, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Skoro Kościół zezwala w małżeństwie na seks oralny to czemu czepiać się takich szczegółów co mówi Kościół o zabijaniu plemników. W każdym stosunku niektóre plemniki stracą żywotność. Tu też będziemy się czepiać szczegółów?
A po za tym Kościół naucza o zabójstwie człowieka a nie plemnika, który człowiekiem nie jest. Z niego ma powstać człowiek.

Data dodania: 2018-07-21 19:47:55, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mnie się wydaje, że Kościół nie popiera seksu oralnego nawet w małżeństwie

Data dodania: 2018-07-21 23:13:14, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

To przykro mi ale źle się tobie wydaje. Znajomy ksiądz mi to kiedyś tłumaczył. Tak zwanie "pieszczoty oralne" w małżeństwie nie są grzechem, jeżeli nie ograniczają się do jednego czyli, jeżeli nie kończą się tylko na tym rodzaju seksu.

Data dodania: 2018-07-22 12:05:06, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ale jest różnica między "pieszczotami oralnymi" a "pełnym" seksem oralnym. To pierwsze jest ok, to drugie jeśli zamierzone już nie

Data dodania: 2018-07-22 14:48:54, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nawet jeśli seks oralny jest tak zwaną grą wstępną w małżeństwie nie jest grzechem. Na nasze pytanie "czy seks oralny po ślubie jest grzechem" znajomy ksiądz odpowiedział jednym słowem "NIE". Seks jest darem Boga, więc skoro służy miłości małżonków (nawet oralny może takowej służyć) jak może być grzechem?
Seks oralny może być częscią całego stosunku seksualnego.

Może i jeszcze księdzem nie jestem, ale kleryk też chyba jakąś wiedzę posiada 😉

Data dodania: 2018-07-22 18:34:09, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie zamierzam dyskutować z Twoją wiedzą. na pewno wiesz więcej ode mnie, bo po to się kształcisz ;)

Ja jednak mam na myśli sytuację gdy dochodzi do zamierzonego wytrysku poza ciałem kobiety. A taki cel może mieć seks oralny. Nie sądzę, że to kościół akceptuje. Tak samo przecież nie akceptuje stosunku przerywanego. Może zatem Twój znajomy ksiądz jednak się myli?
Moja wiedza pewnie jest mniejsza, ale co nie co mówiono nam w szkole średniej na kursie przedmałżeńskim.Tam też był kapłan :)

Data dodania: 2018-07-22 21:10:07, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

No też miałem na myśli że jeżeli wytrysk odbywa się już w ciele kobiety wtedy seks oralny nie jest grzechem. Jeżeli dojdzie do niego poza ciałem kobiety to każdy stosunek wtedy jest grzechem.
No chyba że doszło do tego przypadkiem ☺
Też nie mam zamiaru się kłócić bo nie na tym to polega. Chodziło mi tylko oto, żeby samego w sobie stosunku oralnego nazywać grzechem bo wtedy mówimy ogólnikowo 😉


Data dodania: 2018-07-22 21:52:29, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Teraz rozumiem :)

Data dodania: 2018-07-22 22:59:27, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica