Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Wątpliwości

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

JEŚLI KTOŚ MA NATRĘTNE MYŚLI ALBO WIE, ŻE MU TO ZASZKODZI, TO NIECH NIE CZYTA.

Witajcie. Chciałabym zapytać o jedną rzecz. Martwię się, że mam infekcje intymną albo jakąś chorobę. Pojawiało się u mnie szczypanie kiedy byłam nad morzem, ale myślałam razem z mamą, że to od piasku na plaży. Jednak ostatnio znowu się ono pojawiło, dodatkowo czuć nieprzyjemny zapach (chociaż to może normalne). Mówiłam raz mamie, że mnie szczypie (o tej sytuacji znad morza), ale o tej nowej jeszcze nie powiedziałam. Szczypanie jest sporadyczne i czasami występuje chyba swędzenie w wargach sromowych. Czy to będzie grzech, jeśli na początek zmienię po prostu higienę (np.w następnym tygodniu kupię specjalny płyn do mycia tych okolic), a jeśli to nie pomoże, to pójdę do ginekologa? Tylko nie wiem jakie terminy będą i jak będę tak odwlekać a to będzie choroba, to nie chcę mieć powikłań albo jakichś poważnych skutków i też nie chciałabym zgrzeszyć.

Data dodania: 2018-07-28 08:53:49, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Materii do grzechu to ja tu nie widzę. Narazie chcesz wypróbować własne sposoby przez zmianę higieny i ok masz prawo.
Ale jeżeli masz mieć wątpliwości zdrowotne to czemu nie teraz zapiszesz się do ginekologa. Tym bardziej, że nie wiadomo jak z tymi terminami.
Podsumowując uważam abyś teraz zapisała się na wizytę, a w oczekiwaniu na nią myj tym specjalnym płynem.
Ale jak mówię nie zgrzeszysz jak najpierw bedziesz myła a potem ginekolog

Data dodania: 2018-07-28 09:45:57, autor: kunka

Nie każdy lubi biegać od razu do lekarza, tym bardziej do ginekologa :) Również nie widzę tutaj grzechu, tym bardziej, że to nie jest jakiś stan, który zagraża życiu. Nie olałaś też tej sprawy, chcesz spróbować sama się wyleczyć. Można spróbować najpierw płynu, aczkolwiek jeśli nie będzie widać od razu poprawy, lepiej się zapisać chociażby dla własnego komfortu i spokoju. Nawet jeśli się wyleczysz do czasu wizyty, to też się nic nie stanie jeśli lekarz zbada czy na pewno wszystko już ok. Pozdrawiam.

Data dodania: 2018-07-28 12:54:20, autor: annaanna

Ani swedzenie ani szczypanie nie jest jeszcze choroba. Moze masz niewlasciwe ph.

Data dodania: 2018-07-29 15:00:05, autor: homine

Dziękuję za pomoc :)

Data dodania: 2018-07-30 17:03:23, autor: Red cherry