Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Myśli

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Chciałbym zapytać czasem gdy idę do spowiedzi to nachodzą mnie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenie itd ( być może tą sa szatanskie myśli żeby odwieść od spowiedzi) staram się wszystkie ogonić od siebie ale Zdarzyło się ze sie wciagnelem wte myśli i mi sie pomyslalo ze skoro nie dostanę u jednego ksiedza rozgrzeszenia to się wyspowiadam u innego ksiedza aż wkoncu dostanę rozgrzeszenie. Wierzę w Boże miłosierdzie i wiem jeżeli żałujemy to zawsze dostaniemy rozgrzeszenie . Chciałbym zapytać czy takie wciagniecie się w te myśli czy obawy na chwile jak nam pomysli sie ze mozemy nie dostac rozgrzeszenia może być grzechem ?

Data dodania: 2018-08-14 23:37:22, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Uważam, że tu możesz być spokojna. Nie wątpiłeś w to, że Bóg Ci przebaczy. Owszem dałeś się trochę wciągnąć w te zagrywki szatana, ale mimo wszystko przystąpiłeś do sakramentu z pragnieniem pojednania się z Bogiem i to jest ważne. A wtedy jak się "wciągnełeś" można uznać za próbę uspokojenia sumienia

Data dodania: 2018-08-15 23:26:09, autor: kunka

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. A jak Ci się wydaje w takiej sytuacji np mam ciezki dzień męczą mnie takie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenia ze spowiednik sie zdenerwuje na mnie itd wkoncu ulegam tym mysla i faktycznie mi sie wydaje ze tak zgrzeszylem ze nie dostanę rozgrzeszenia ale jednak decyduje się pujsc do spowiedzi. I idąc do spowiedzi przechodzą te wątpliwości i zmieniam myślenie . Przystępując do spowiedzi wierzę w Boże miłosierdzie i ufam ze miłosierny Bóg mi wszystko wybaczy tylko mam lekkie obawy czy ksiądz mnie czasem źle nie zrozumie czy coś i tylko dlatego bym mógł nie dostac rozgrzeszenia .czy wtedy jest spowiedz wazna jak np caly dzien mialem watpliwosci i uleglem ale w ostaniej chwili zmieniłem zdanie ? czy takie myslenie ktore uleglem to jest grzechem czy nie ? A może to takie zwątpienie to pokusa bo na chwilę zwatpilem ale później zmieniłem myslenie .

Data dodania: 2018-08-16 08:57:20, autor: Rafal8473

Mimo tych wątpliwości i tak chciałeś pojednać się z Bogiem. Bałeś się poprostu czy oby ksiądz nie będzie robił problemów (co się zdarza). Tu cały czas masz do czynienia z zagrywkami szatana. Ważne aby on przegrał a wygrał Bóg.
Dlatego spowiedź i tak będzie ważna. A podczas spowiedzi można wspomnieć o takich wątpliwościach.
Na drugi raz przy takich wątpliwościach powierzaj się Matce Najświętszej.

Data dodania: 2018-08-16 10:21:06, autor: kunka

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź BÓG ZAPŁAĆ

Data dodania: 2018-08-16 11:36:57, autor: Rafal8473