Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Grzech czy obsesja

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże,
Od kilku tygodni pojawiły się u mnie bardzo silne natręctwa dotyczące czystości - w sensie prania, czyszczenia itd. Wczoraj prałam torebki i po ukończeniu przypomniałam sobie, iż w niej podczas korzystania z toalety (znajduje się ona tuż obok pralki) dotknęlam obudowy pralki brudnym kawałkiem papieru. Przetarłam,ale nie wiem czy dokładnie w tym miejscu więc od razu zwizualizowałam sobie, że brud (kał) przeszedł z rogu obudowy do wnętrza i torebki są zanieczyszczone a co za tym idzie wszystko co będzie nimi dotknięte również będzie zanieczyszczone, a co więcej idąc z nimi do Kościoła popelnię grzech. Czy to paranoja czy coś w tym jest?

Data dodania: 2018-08-21 00:44:02, autor: MałgorzataM

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ewidentnie to paranoja. Nie możliwe aby brud przeszedł do wnętrza. Nie możliwe aby przeszło na torebki. Nie możliwe aby wszystko co dotkniesz torebką było zanieczyszczone. No poprostu PARANAJO, PARANOJA i jeszcze raz PARANOJA 😉. Musisz coś z tym zrobić, bo tak się nie da żyć.
Pozdrawiam

Data dodania: 2018-08-21 09:40:37, autor: kunka

Istotnie, muszę coś z tym zrobić bo ta nowa obsesja jest uciążliwa... Nawet jeśli w pełni zgadzam się z tym co piszesz, to gdzieś już pojawia się myśli typu: torebka suszy się na sznurze w łazience, w której korzysta się z toalety, więc jeżeli później do takiej torebki włożę modlitewnik czy różaniec - grzech. I o ile zdrowy rozsądek mówi jedno, to skrupuły robią swoje 😕

Data dodania: 2018-09-08 04:28:17, autor: MałgorzataM