Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie. Bardzo Was proszę szybko o odpowiedź. Coś mi wyszło na nodze - wygląda jak grzybica skóry gładkiej. Pomyślałam, że to może być atopowe zapalenie skóry, bo już kiedyś miałam bardziej zaostrzone, ale to jednak chyba przypomina bardziej grzybice. I czy jeśli pójdę z nią na basen, czy to będzie grzech? Bo jutro miałam iść tam z rodzicami. Oprócz tego przez jakiś czas, kiedy spałam w krótkich spodenkach, to te miejsca były odkryte i dotykałam nimi pościeli itp. Czy teraz powinnam to wszystko umyć/wyprać?

Data dodania: 2018-08-22 23:31:21, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

I czy to wyjście na basen byłoby grzechem ciężkim? Bo nie wiem czy uda mi się je odwołać. Kiedy pokazałam to mamie, to powiedziała, że to AZS, ale jak dla mnie to grzyb. Nie wiem też, czy czasem nie powiedziała tak, żebym poszła na basen, bo wie, że z grzybicą nie pójdę (ale nie wiem tego na 100%, że dlatego tak powiedziała)

Data dodania: 2018-08-22 23:51:01, autor: Red cherry

I jak mamy Ci pomóc? Nie powinnaś iść na basen. Czy będzie grzechem? Raczej nie- nie wiemy co to jest. Zrób jak uważasz.

Co z pościelą? Nie zaszkodzi wyprać.

Data dodania: 2018-08-23 00:24:20, autor: kunka

Masz jakąś maść ze sterydami? Jeśli to AZS, to powinna pomóc ;)

Data dodania: 2018-08-23 10:21:12, autor: lala

Dziękuję Wam za odpowiedź, na basen jednak nie idę. Może to być AZS, bo wczoraj posmarowałam takim kremem, który mi pomaga i trochę zeszło, ale nadal wygląda jak grzybica. Zobaczę czy zejdzie od tego kremu. Będę myła ręce po kremowaniu, ale też jest problem, że np.nogą dotknęłam pościeli, pościel włosami, później bluzką czy plecami włosy i jeśli to jest grzyb, TP boję się, że to się roznosi... Czy wystarczy, jak będę myć ręce po tym, a resztą mogę się nie przejmować? Głównie chodzi mi czy to grzech, jeśli bym kogoś zaraziła i postępowała tak jak u góry (mylą ręce, może przebiorę dzisiaj pościel, ale już dotknęłam tym kilka rzeczy itp.)

Data dodania: 2018-08-23 10:27:08, autor: Red cherry

Albo też ręką dotknęłam pościeli i później wiadomo, się rozniosło..

Data dodania: 2018-08-23 10:32:32, autor: Red cherry

Przynajmniej częściowo

Data dodania: 2018-08-23 10:33:00, autor: Red cherry

Moim zdanie to nie grzech, tylko coś podchodzącego pod nerwicę natręctw :P nie ma co przesadzać, przecież nie chcesz nikogo zarazić ;)

Data dodania: 2018-08-23 10:52:00, autor: lala

Dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-08-23 14:19:46, autor: Red cherry

Uważaj, żebyś nie zaczęła kompulsywnie myć rąk.
To jak o tym myślisz to zaczyna przypominać nerwicę. musisz odciąć się od tych myśli. Co z tego, że coś czegoś dotknie. Bez przesady, żaden grzech. Nie myśl tyle o tym. Jeśli masz zmienioną tkankę skórną to trzeba to leczyć i tyle. Z basenu zrezygnować dla własnego zdrowia. Nie myśleć o pościeli, dotykaniu itd. Prać pościel, owszem, ale bez przesady.

Data dodania: 2018-08-23 21:30:26, autor: Kapturek

Właśnie mam problem, bo jutro rodzice chcą iść na basen. Dzisiaj nie poszliśmy, bo coś wypadło. Podejrzewam, że kiedy nie będę chciała iść na basen, to będzie niemiła atmosfera. Chciałam dzisiaj zasugerować, żeby jutro robić coś innego, ale usłyszałam, że jak nie chcę iść na basen, to oni pójdą sami, ale to nie był zwyczajny ton głosu. Wiadomo, jak postawię na swoim to nie pójdziemy, ale nie chcę nikomu psuć humoru. Być może się myle, może byłoby inaczej, także proszę nie brać tego tak na bardzo poważnie. Nie wiem czy na mnie to jakoś wpłynie, ale jeśli to grzybica, to zarażę innych.. Czy jeśli byłaby to grzybica i pójdę na basen to popełnię grzech? Nie chcę lekkich lekceważyć, ale sama nie wiem co zrobić, może tylko mi się wydaje, że wprowadziłabym innych w złe humory, bo chcieli robić co innego. Nie wiem :/
I dziękuję przy okazji za radę i odpowiedź :)

Data dodania: 2018-08-23 22:46:14, autor: Red cherry

Z basenu to ty zrezygnuj. Czy to grzybica czy nie. Nie wiesz co to jest, a nadmierna ilość chloru może zaszkodzić.

Jeżeli to grzybica i pójdziesz na basen będziesz miała grzech. Ponieważ wiesz że możesz zaradzić innych. Będzie więc to świadome.

Ale mówię jeszcze raz nie wiesz co to jest. A ty próbujesz wmówić, że to grzybica. Idź do lekarza. Będziesz wiedziała.

Grzech to świadome i dobrowolne złamanie przykazania. Jeżeli się zastanawiasz czy to grzech to zadaj sobie pytanie: czy było to świadome i dobrowolne? Ale dokładnie odpowiedz sobie na to pytanie. Bo i tu możesz sobie wmówić że tak. Nigdy nie doszukuj się niczego złego. Nie wmawiaj sobie niczego

Data dodania: 2018-08-24 01:03:22, autor: kunka

Oki, dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-08-24 14:46:36, autor: Red cherry

Po za tym ze względu na swoje zdrowie powinnaś zrezygnować z basenu. Na basen nie chodzi się z żadnymi ranami, uszkodzeniami skóry itp. Głównie ze względu na chlor, jak napisał kunka. A gdybanie czy grzybica czy nie to bezsensu. Lekarz Ci powie co to.

Data dodania: 2018-08-24 16:41:21, autor: Kapturek

Mam umówioną wizytę na 10 września, wcześniej się chyba nie dało i zobaczę, bo może do tego czasu zniknie, zmieni kształt czy coś. Dziękuję Wam za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-08-24 22:27:56, autor: Red cherry