Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy oglądanie streamów to grzech?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Mianowicie chodzi mi o pirackie nie do końca legalne streamy z wydarzeń sportowych
Rzadko się zdarza żebym oglądał w taki sposób ale czasem jest mecz który nie jest transmitowany na posiadanych prze ze mnie kanałach i zdarza się że oglądam na streamie
I tu mam wątpliwość czy nie jest to przypadkiem grzech

Data dodania: 2018-08-27 14:10:28, autor: jakub99

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Te streamy są rzeczywiście nielegalne?
Nie mam pojęcia czy rozpatrywać to w kategorii grzechu. Ty sam powinieneś to wiedzieć.
Ja wychodzę z założenia, że jeśli do czegoś nie mam prawa to nie mam. Obejście tego dla mnie jest grzechem. Ale zawsze tu miałam na myśli gry, programy, filmy i muzykę.

Data dodania: 2018-08-27 16:46:39, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Też uważam, że sam powinieneś to wiedzieć. Zapytaj swojego sumienia.

Z tego co wiem to samo oglądanie nie jest przestępstwem, dopiero udostępnianie. Więc przychylam się ku temu, że nie jest to grzechem

Data dodania: 2018-08-27 22:35:21, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica