Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Słowo

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam,
Mam pytanie nt. używania określenia "magiczny". Kojarzone jest raczej negatywnie, i o ile mówienie w ten sposób np. o świętach jest oczywistym nieporozumieniem (delikatnie mówiąc), to zastanawiam się, czy jest coś złego/grzech w użyciu tego słowa np. w stosunku do zachodu słońca itp.?

Data dodania: 2018-08-29 19:42:53, autor: Ola33

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Witam. Myślę, że nic w tym złego. W ten sposób określasz, że ten zachód jest wyjątkowo piękny

Data dodania: 2018-08-29 20:48:32, autor: Kapturek

Rzeczywiście wyraz magiczny nie jest dobrym określeniem w przypadku świąt z jednego prostego powodu- Bóg to nie czarodziej, że machnie magiczną różdżką i bach Chrystus się urodził jako człowiek, bach i Chrystus umarł. Jest to piękne dzieło zbawienia i dla mnie słowo magia uwłacza temu wyjątkowemu dziełu. Tak samo w przypadku stworzenia świata.
Ale nie jest to grzech, jeżeli powiesz "magicznie to wygląda", "magiczny czas". My temu słowu przypisaliśmy pozytywne określenie. Używamy go dla podkreślenia jak coś jest piękne, wyjątkowe. Ja nie lubię i nie używam. Ale to twoja wolność. Jak chcesz to mów. Nic złego nie zrobisz.

Przepraszam, że trochę za bardzo się rozpisałem 😉. Teologia to moje oczko w głowie i muszę się rozpisać na jeden temat 😉

Mam nadzieję że rozumiesz wszystko to co napisałem ☺

Data dodania: 2018-08-29 22:21:03, autor: kunka