Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Spowiedz

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Chciałbym zapytać czy jak idziemy do spowiedzi to czy możemy np dzień wcześniej przygotować się do spowiedzi ( rachunek sumienia, żal za grzechy , i mocne postanowienie poprawy ) a dopier na drugi dzień tylko przystąpić do spowiedzi. Czy jednak rachunek sumienia powino się zrobić w ten sam dzień co przystępujemy do spowiedzi?

Data dodania: 2018-08-29 20:07:45, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Oczywiście, że można wcześniej. Choć myślę, że warto żal wzbudzić jeszcze przed spowiedzią

Data dodania: 2018-08-29 20:47:42, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

W sumie to nie ma określonego czasu na przygotowanie się do tego sakramentu. Możesz to wykonać dzień wcześniej albo przed samą spowiedzią. Ale uważam że warto przed samą spowiedzią jeszcze raz zbadać swoje sumienie. Żal za grzechy trwa od popełnienia grzechu albo chwilę po nim. Ja go tylko wyrażam poprzez modlitwę po przez gest uderzenia się w pierś

Data dodania: 2018-08-29 22:28:40, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję serdecznie za odpowiedz Bóg zapłać ☺

Data dodania: 2018-08-29 22:43:19, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica