Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Zapomniany dwa razy grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Chciałbym zapytać o zapomniany grzech 2 razy . A mianowicie raz zapomnialem powiedzieć i przy następnej spowiedzi chciałem powiedzieć i pamietalem i przed samą spowiedzia zapomialem dopiero po spowiedzi mi sie przypomniał . I co teraz 3 raz iść do spowiedzi z tym grzechem ?

Data dodania: 2018-09-01 11:54:13, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jak lekki grzech to nie. On został już odpuszczony. W przypadku grzechu ciężkiego wyznaj go przy następnej spowiedzi, ale nie musisz jej teraz ponawiać. Komunię i tak możesz przyjąć 😉

Data dodania: 2018-09-01 12:32:14, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zapytać kiedyś zamówiłem msze święta telefonicznie i mialem zlozyc ofiare po przyjeździe ale zapomnialem po 2 latach mi sie przypomniało i wstyd mi bylo wiec wyslalem przelewem na Kościół i napisałem że to dlatego ksiedza w opisie za mszę.nie wiem czy ten ksiądz otrzymał te pieniądze . Czy to tak można zrobić?

Drugie pytanie dużo jeżdżę samochodem i uważam na przepisy ale czasem ciężko jak typowy kierowca czasem odruchowo złamie przepisy spieszac się czy wymusza pierwszeństwo a później dopiero myślę. Staram się nie łamać ale czasem sie nie udaje.. . Ostatnio wymusilem pierwszestwo a po chwili dopiero pomyslalem zalujac ze tak zrobilem Chciałbym zapytać łamanie przepisów to jaka to jest materia grzechu lekka czy ciężka ? Mowie o zwykłym łamaniu nie o jakiejs brawurowej jeździe


Data dodania: 2018-09-01 17:36:53, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Opłata za Mszę sw. jest dobrowolna. Przelałeś, więc ofiarę złożyłeś. Ale na drugi raz nie zapominaj 😂. Kościół i Parafia też muszą się jakoś utrzymać 😉

2.zwykła łamanie, czyli nie specjalnie łamane przepisy to materia lekka.

Data dodania: 2018-09-01 19:14:21, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję serdecznie za pomocną odpowiedź Bóg zapłać ☺

Data dodania: 2018-09-01 20:06:28, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica