Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Zanieczyszczenia środowiska

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Chciałbym zapytać o grzech dotyczący zanieczyszczenia środowiska. Wiadomo popełniamy gdy zakopujemy śmieci szkodliwe, wyrzucamy śmieci , palimy w piecu rzeczy które najbardziej zanieczyszczaja atmosferę leki plastyki itd... A miałem taką sytuację ciagle w aucie miałem problem z filtrem spalin naprawilem ale zpowrotem wracał problem wkoncu mechanik usunął filter robiac dziure przed filtrem( dość często mechaniki tak naprawiaja w taki sposob taką usterke) i auto chodzi bez zarzutu ale bardziej truje środowisko . Wkoncu odsprzedalem za pół darmo tacie ten samochód bo kupiłem inny dla siebie . Tata sie za bardzo nie zna i jeździ samochodem choć bym chciał naprawić kolejny raz ten filter to już nie jest mój samochód a żaden kierowca nie lubi jak mu się wtrąca do samochodu . Chciałbym zapytać czy jeżdżąc takim samochodem może być grzechem ? Czy raczej nie ?

Data dodania: 2018-09-02 16:01:57, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tata raczej o tym nie wie? więc może mu po prostu o tym powiedz. Sam zdecyduje czy chce to naprawić

Data dodania: 2018-09-02 17:46:31, autor: Kapturek

Ja mu mówiłem kiedys ale on się nie zna dla mojego taty liczy się żeby samochód jeździł a faktycznie samochód jeździ lepiej bez filtra tylko bardziej truje środowisko. Dlatego zapytałem

Data dodania: 2018-09-03 07:20:48, autor: Rafal8473

Żaden grzech. Tym bardziej, że mówiłeś tacie. Co innego możesz zrobić skoro to już nie twój samochód jak sam powiedziałeś? Nic. Jak tacie to nie przeszkadza nic nie zrobisz. A pozatym to mechanik usunął filter nie ty. Nie potrzebnie nad tym rozmyślasz.

Data dodania: 2018-09-03 09:25:07, autor: kunka