Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: antykoncepcja

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Dlaczego antykoncepcja jest złem? Jeśli małżeństwo ma już dużo potomstwa lub nie stać ich na pierwsze/ kolejne dziecko, to dlaczego nie mogą sobie okazywać miłości w ten sposób?

Data dodania: 2018-09-11 21:56:35, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

https://kosciol.wiara.pl/doc/1541673.Antykoncepcja-dlaczego-nie

Daje Ci linka do bardzo dobrego artykułu, który moim zdaniem lepiej pomoże Ci ten temat zrozumieć niż nasze odpowiedzi i który będzie (jak dla mnie najlepszą odpowiedzią.

Pozdrawiam i pamiętam o tobie w modlitwie

Data dodania: 2018-09-11 23:11:34, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

W artykule jest mowa o tym, że Bóg dał dni płodne i niepłodne, a stosowanie antykoncepcji to sprzeciwienie się Bogu i decydowanie samemu "kiedy będę płodny". Ale to dokładnie tak samo jak powiedzieć "nie będę uprawiał nigdy seksu i miał dzieci" i zgrzeszyć przeciwko Woli Boga "idźcie i rozmnażajcie się", nielogiczne. Bezpłodne małżeństwa mają do końca życia być "białe"? Jakie to małżeństwo bez sfery seksualnej, jaka to pusta relacja?

Data dodania: 2018-09-14 00:25:50, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica