Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Podniecenie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Chciałbym zadać pytanie jeszcze o podniecenie miałem taką sytacje ze nad ranem meczylo mnie jakieś dziwne podniecenie starałem się odzucac to uczucie ale nie chciało dac za wygraną ( czym bardziej staralem sie odgonic tym bardziej nie chcialo odejsc )później na kilka sekund wydawał mi sie ze uleglem ale to raczej tylko mi sie wydawało zaczelem myslec o tej sytacji jak to było itd wkoncu wywolalem podobna sytuację może na 2 sekundy szybko się zorjetowalem ze tak nie wolno i sie wycofalem. Nie chciałem ulec ani wywołać podniecenia chcialem sprawdzic poprzednia sytacje i podobna wywolalem sam się zaplatalem wtym . na wlasne zyczenie w padlem wplapke bo nie powinnienem analizowac Chciałbym zapytać czy mogłem popełnić grzech ?

Data dodania: 2018-09-12 10:01:07, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie miałeś intencji aby ulec albo, żeby wywołać. Na początku z tym walczyłeś (po prostu tego nie chciałeś) dlatego też grzechu nie popełniłeś. I ważne jest też to że zobaczyłeś aby nie analizować takich sytuacji oraz to, że wycofałeś się jak tylko zobaczyłeś, że przynosi negatywne skutki

Data dodania: 2018-09-12 11:53:51, autor: kunka

Podniecenie samo w sobie nie jest grzechem A samo wywolanie podniecenia to też nie grzech ?

Data dodania: 2018-09-12 14:35:15, autor: Rafal8473

Wiesz wiedziałem ze mogę źle zrobić sprawdzając czy był grzech czy nie ale nie dawało mi to spokoju i to było silniejsze odemnie żeby sprawdzić dlatego analizowalem i wywolalem podniecenie ale jak się zorjetowalem ze mogłem się za daleko posunąć i szybko się wycofalem. Chciałbym zapytac czy samo w sobie wywolanie jezeli sie na takie zdecyduje czy to nie grzech

Data dodania: 2018-09-12 15:19:26, autor: Rafal8473

Dobrowolne wywoływanie podniecenia jest grzechem. Szukasz pokusy. Ale jeżeli to nie jeste zamierzone, nie masz na calu wzbudzenia podniecenia to nie. Tu zależy jakie towarzyszą Ci intencje

Data dodania: 2018-09-12 16:05:59, autor: kunka

Wywolanie podniecenia to grzech (ciezki czy lekki)w zależności w jakiej intencji wywolalismy ?
Wiesz wiedziałem ze mogę wywołać podniecenie i wywolalem bo chciałem zobaczyć żeby cofnąć się do tej sytuacji wczesnieszej to mnie trochę niepokoi bo już wtedy powinnienem się wycofać a nie iść dalej z tym analizowaniem ale ciężko mi sie powstrzymać bylo bo mnie to meczylo i teraz żałuję . Tak jak napisałeś najwazniejsza intencja a umnie najwazsza było dociec czy był grzech czy nie. nie Miałem jakiś złych zamiarów ? Jeśli się mylę to mnie popraw może być grzech lekki w tym moim przypadku bo to raczej nie jest ciężka materja jak wyżej napisałeś.

Data dodania: 2018-09-12 16:35:15, autor: Rafal8473

Nie miałeś złych intencji. Zamiast analizować minioną sytuację to lepiej pomodlić się do Ducha Świętego i Jego poprosić o pomoc w ocenie "grzechu". Jeśli robimy to samodzielnie to wpadamy w pułapkę. Trzeba to robić z Bogiem

Data dodania: 2018-09-12 16:42:08, autor: Kapturek

W twoim przypadku nie doszło do grzechu. Miałeś dobre intencje. Zostaw, nie myśl już. Pamiętaj, że Bóg jest miłością i patrzy na Ciebie z miłością
Wywoływanie podniecenia dobrowolnie jest grzechem ciężkim. Jeżeli przychodzi samo i ty na to pozwalasz, nic z tym nie robisz też. Ale jeżeli przychodzi i ty walczysz nie jest grzechem

Data dodania: 2018-09-12 16:50:39, autor: kunka

Piszesz ze wywolanie dobrowolne podniecenie jest grzechem ciężkim . Ja wywolalem dobrowolnie podniecenie tylko w celu sprawdzenia czy poprzednia sytacja nie jest grzechem dlatego mnie to niepokoju samo to że wywolalem podniecenie

Data dodania: 2018-09-12 16:56:23, autor: Rafal8473

Ale o ile dobrze zrozumiałam to Ty analizowałeś minioną sytuację przeczuwając, że wywołasz tym podniecenie, ale to nie było Twoim celem. Celem było sprawdzenie czy zgrzeszyłeś a uczucie podniecenia odrzuciłeś.

To nie tak, że robiłeś to tylko po to by to podniecenie wzbudzić. A jeśli tak było, to po co drążysz? Ty tylko wiesz jak było. Raz piszesz, że tego nie chciałeś a teraz, że zrobiłeś to dobrowolnie. To w końcu jak? pamiętasz czy nie? Po pierwszym poście widać, że tego nie chciałeś, więc odpowiedź już otrzymałeś.

Data dodania: 2018-09-12 19:53:46, autor: Kapturek

Na początku pisałeś że ANALIZOWAŁEŚ co wywołało podniecenie. To w końcu jak?

Bo jeżeli wywoływałeś celowo i dobrowolnie to co innego

Ty już mieszasz. Kapturek ma racje. Sam wiesz jak było.

Data dodania: 2018-09-12 20:06:28, autor: kunka

Czym bardziej się zastanawiam tym bardziej nie wiem jak było najlepiej się pomodle do ducha świętego o pomoc .

Data dodania: 2018-09-12 20:40:48, autor: Rafal8473

I to będzie najlepsze. Bo ty już sam nie wiesz co i jak było. Raz piszesz analizowałem i tak miądlisz, że w końcu piszesz "wywoływałem dobrowolnie". Sam musisz to rozeznać za mocą Ducha Świętego.

Data dodania: 2018-09-12 20:46:26, autor: kunka

Pisałem ze analizowalem i na chwile wywolalem podniecenie bo chcialem się zbliżyć do pierwszej sytacji a jak się zorjetowalem ze to zle to się szybko wycofalem tak pisałem nic nie zmieniam

Data dodania: 2018-09-12 20:49:32, autor: Rafal8473

Dziękuję za pomoc Bóg zapłać ☺

Data dodania: 2018-09-12 21:00:38, autor: Rafal8473

Bracie... Proste pytanie - co było motywem mojego czynu? Jeśli nie było złej intencji to możesz to spokojnie zostawić.

Data dodania: 2018-09-12 22:21:14, autor: Tazel