Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: po co Bóg to robi?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czemu Bóg dał ludziom wybór czy chcą żyć z Nim czy bez Niego, wolną wolę i tak dalej jeśli wie że On tylko może dać największe szczęście i tylko z Nim jest najlepsze życie? Wiem, że "bo dał wolną wolę" ale w takim razie właśnie po co wolna wola jeśli wiedział co ludzie ludziom zgotują i jak życie będzie wyglądać?

Data dodania: 2018-09-11 21:53:49, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Bo nie chce się nikomu narzucać. Nie ma na celu wymuszenia na tobie "masz być ze mną" narzucania tobie Swojej woli. On pragnie twojego szczęścia ale tam gdzie Go zapraszają. Bo jeśli nie chcą Go to On się nie będzie narzucał bo po Co. Nie jesteśmy Jego więźniami i On nawet tego nie chce. Po to dał wolność. "Możesz robić co chcesz, nie jesteś w więzieniu"
Bóg bardzo dobrze, wie że ludzie sami muszą znaleźć prawdziwe szczęście. Dlatego też czego i jest cierpliwy.

Data dodania: 2018-09-12 16:12:28, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Czyli Bóg bardziej pragnie mojej wolności niż mojego szczęścia? Do tego stopnia, że jest w stanie poświęcić moje szczęście i sprawić, że moje życie będzie jednym wielkim nieszczęściem byle tylko dać mi wolność wyboru? Wiedząc, że mogę Go nie wybrać= nie być szczęśliwym człowiekiem, godzi się na to?

Data dodania: 2018-09-14 00:37:16, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tylko Bóg daje prawdziwe szczęście. On daje Ci wybór. Albo wybierasz to szczęście prawdziwe, albo to pozorne, doczesne.
Nikt nie powiedział, że żyjąc bez Boga nie bedziesz "szczęśliwa". Będziesz ale pozornie. My mówiąc o szczęściu danym przez Boga mówimy o szczęściu wiecznym. To jest to prawdziwe szczęście, do którego powołał nas Bóg. Wszystko inne tu na ziemi jest pozorne i przemijające. Ale Bóg dając wolną wolę nie odbiera szczęścia. Pragnie dać tylko to prawdziwe.

Data dodania: 2018-09-14 09:21:24, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica