Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy to grzech ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Chciałem zapytać mieszkam w francji posiadam polski samochód ubezpieczony w Polsce i poruszam się nim po francji prawidłowo powinnienem zmienić na francuski tablice rejestracyjne. Tak dobrze języka nie znam i dałem sobie spokój z ta zmianą Chciałem zapytać czy to że nie zmieniłem tablic rejestracyjnych może być grzechem

Data dodania: 2018-09-15 14:56:26, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A dlaczego miałby to być grzech? Ja tu żadnej materii do grzechu nie widzę. Masz polski samochód z polskim ubezpieczeniem. To kogo obchodzi fakt, że i tablice rejestracyjną też masz polską?

Data dodania: 2018-09-15 18:53:48, autor: kunka

Jest jakiś przepis jeżeli się siedzi dłużej niż 6 miesięcy w danym kraju np w francji to powinno sie mieć samochód przerejestrowanym . Przykładowo dłużej jak 6 miesięcy nie powinnienem jeździć polskim samochodem w francji . Dlatego pomyślałem ze czasem może być to grzech . choć nikt tego prawa nie egzekwuje miałem kilka kontroli i zawsze policja przymyka oko.

Data dodania: 2018-09-15 19:34:57, autor: Rafal8473

Te przepisy to są czasami tak absurdalne, że szkoda gadać. Nie wydaję mi się, aby dla Boga (nie chce wchodzić w Jego konsekwencje) miało to jakie kolwiek znaczenie. Zostaw to w spokoju dopuki policja przymyka oczy. Jak się zaczną czepiać (w co wątpię) wtedy przerejestruj, ale tylko dla spokoju.

Data dodania: 2018-09-15 20:10:01, autor: kunka

Dziekuje serdecznie za odpowiedź Bóg zapłać ☺

Data dodania: 2018-09-15 20:15:14, autor: Rafal8473