Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Kino w piątek.

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Czy w piątek można iść do kina? W końcu to też rozrywka.

Data dodania: 2018-09-16 19:40:39, autor: person

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Witam
Moim zdaniem można.

Data dodania: 2018-09-16 20:29:26, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Odkąd zmienili jedno z przykazań kościelnych można nawet na imprezę iść w piątek (czego nie rozumiem i nie popieram). A kino to rozrywka owszem ale zupełnie inna. Więc było nawet można iść przed zmianą. To tym bardziej teraz

Data dodania: 2018-09-16 21:10:02, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Z tym przykazaniem to jest zamieszanie. Ale ja wcale tam nie widzę przyzwolenia na zabawy w piątek. Mówi ono o zakazie zabaw w okresach pokuty, a wielu księży wypowiada się, że wszystkie piątki roku są okresami pokuty.Piątek jest przecież dniem pokuty (o ile pamiętam tak jest w KKK),a dzień to też jakiś okres czasu, więc wydaje mi się, że wcale to przykazanie nie pozwala na udział w zabawach w piątki.

Data dodania: 2018-09-17 06:09:08, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Masz racje że jest zamieszanie. Że jeden ksiądz powie tak, a drugi inaczej. Ale skoro jest tak, jak mowisz to po co zmieniali? Zwykły piątek roku tak naprawdę nie jest okresem pokuty. Nie jest też dniem postu. W tym dniu obowiązuje nas tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nic więcej i bardzo łatwo można dostać dyspense.
Wiem, że pójście na imprezę w zwykły piątek niestety ale grzechem nie jest. Ale jak mówię ja się temu sprzeciwiam i żyję według poprzedniego zwyczaju, tradycji.
Ale teraz tylko czekać jak i wstrzemięźliwość zniosą. Bo już tylko nasz kraj to zachowuje. Wszędzie indziej w piątek je się mięso.

Data dodania: 2018-09-17 08:46:46, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

W każdym razie można się pogubić :) kiedyś tym się zainteresowałam i szukałam konkretu ale nie znalazłam. Opinie są różne. Też wolę starą zasadę.

Data dodania: 2018-09-17 18:51:20, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

OK. Co w takim razie z Niedzielą? Można pójść do kina, czy raczej nie wypada?

Data dodania: 2018-09-17 20:21:09, autor: person

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Oczywiście, że można. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tak samo jak pójść do restauracji czy gdzie tam się chce.

Data dodania: 2018-09-17 22:43:06, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica