Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Dobry wieczór. :)

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Dobry wieczór wszystkim. :) Wczoraj pisałam tutaj o swoich rozsterkach. Nie daje mi spokoju sytuacja (może dla niektórych głupia, bo i dla mnie też) dotycząca "lajkowania" (polubienia) komentarzy w internecie zawierających słowa niecenzuralne wobec kogoś, a "lajkowane" z racji zgodności z tą osobą, która pisze taki komentarz. Podejrzewam u siebie nerwicę oraz skrupulatne sumienie, bo ostatnimi czasy na wszystko patrzę poprzez pryzmat grzechu i nie ukrywam - bardzo mnie to męczy i czuję się zdezorientowana. Rozumiem, iż jeśli zostało mi wczoraj wyjaśnione, iż nie widać tutaj powodu do grzechu, to nie muszę się z tego spowiadać i mogę normalnie przyjąć Komunię? (oczywiście będąc w stanie łaski) Mam jeszcze dwie inne wątpliwości. Odkąd pamiętam jeżdżę na mecze i ogromnie interesują mnie tematy związane z kibicowskim światem. Czy skoro popieram tzw. ustawki (oczywiście zorganizowane w sposób honorowy, gdzie nikt nikogo nie zabija i odbywają się one na jasnych, ustalonych wcześniej zasadach, jeśli chcą to niech "zmierzą" się sportowo w jakimś ustronnym miejscu nie mieszając do tego osób postronnych) to czy można mówić tutaj o grzechu? Drugą wątpliwością jest sytuacja z moim prawem jazdy. Miałam terminowe, gdyż mam wadę wzroku. Moja mama z babcią załatwiły, abym dała pieniądze lekarzowi (można porównać do łapówki), a ten wystawi mi na więcej lat nowe prawo jazdy, bo teraz miałam na 4 lata. Stało się tak dlatego, że staranie się o nowe prawo jazdy to dość kosztowne przedsięwzięcie. Popełniłam grzech dając te pieniądze lekarzowi?

Data dodania: 2018-09-23 21:18:02, autor: malka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Myślisz, że te ustawki są właściwe? Myślisz, Że ludzie, których Bóg powołał do miłości, gdy nienawidzą się i biją wzajemnie postępują w sposób właściwy? Czy popieranie przemocy, braku szacunku dla drugiej osoby, która tak jak i my jest Bożym dzieckiem jest właściwe? Czy Bóg chciałby by ich dzieci biły się, atakowały wzajemnie, uszkadzały swoje ciała tylko dlatego, że w ten sposób rywalizują i "bawią się"? No chyba sama widzisz, że to nie jest normalne i właściwe.

Data dodania: 2018-09-24 16:39:58, autor: Kapturek

Przepraszam, źle się wyraziłam. Nie popieram w kontekście namawiania i promowania takiego do takiego postępowania, ale zawsze traktowałam to jako swego rodzaju sporty walki. Absolutnie nie popieram odbierania życia z uwagi na bycie kibicem innego klubu. Tak samo nie popieram katowania osób ze względu na inne barwy. Odnośnie ustawek zachowuję swoją opinię tylko dla siebie i nie podburzam nikogo do takich zachowań. Czy w takim razie to grzech?

Data dodania: 2018-09-24 18:40:21, autor: malka

Moim zdaniem tak, bo akceptujesz coś złego.

Data dodania: 2018-09-24 18:54:15, autor: Kapturek

Przemoc jest grzechem. Więc wszelkie ustawki, soluwy też będą grzechem. Mimo, że ty nie używasz przemocy podczas tych ustawek, to i tak bierzesz w nich udział - to znaczy akceptujesz to i to jest grzechem. Obowiązkiem chrześcijanina jest wzywanie do miłości, rozdzielać innych podczas bójki. Dlatego uczestnicząc w ustawkach popełniasz grzech.

Data dodania: 2018-09-24 19:18:45, autor: kunka