Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Mięso w piątek

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże.Nigdy nie jadam mięsa w piątek,bo to grzech.Jestem w stanie łaski uświęcającej,a jednocześnie na diecie,którą dziś pobrałam i w piątek na jeden z posiłków przypada mi mięso i będę musiała zjeść.Czy popełnię grzech?Proszę o pomoc:)

Data dodania: 2018-09-25 10:50:47, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jeżeli ta dieta jest konieczna to nie będzie grzechem. Po prostu wybierz inną formę wyrzeczenia.

Data dodania: 2018-09-25 10:56:09, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję:)czy konieczna?nie jest to dieta konieczna ze względu na zdrowie tylko dieta odchudzająca,w którą weszłam i jestem w trakcie analizowania i nie chcę nic w niej mieszać...Szczęść Boże

Data dodania: 2018-09-25 14:15:05, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Skoro tak to wybierz formę innego wyrzeczenia. Inną formę wstrzemięźliwości.

Data dodania: 2018-09-25 15:54:34, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dzięki:)Można tak?tak zrobię

Data dodania: 2018-09-25 18:04:32, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Piątek, każdy piątek jest upamiętnieniem Męki Chrystusa. A więc dla nas w jakiś sposób dniem świętym. My ten dzień święcimy przez drobne wyrzeczenia. Przyjętym jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ale skoro ktoś ma swoje ważne powody, że musi jeść mięso to niech wybierze inną formę. Myślę, że Bóg przyjmie taką formę.

Dieta odchudzająca nie z powodów zdrowotnych dla mnie nie jest znowu ważnym powodem. Ale skoro już ją zaczęłaś to szkoda byłoby przerywać, więc już wybierz inną formę

Data dodania: 2018-09-25 19:09:55, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

ok:)

Data dodania: 2018-09-25 19:33:31, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica