Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Z góry przepraszam, jeśli jest to niewłaściwa kategoria

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Mam pytanie dotyczące przeżegnania się przed jedzeniem podczas kolacji wigilijnej i śniadania wielkanocnego. Przed tymi posiłkami zawsze modlimy się z rodziną. Podczas śniadania wielkanocnego siadamy i zaczynamy jeść tuż po modlitwie, ale w Wigilię po modlitwie dzielimy się jeszcze opłatkiem, składamy sobie życzenia. Czy wobec tego jeszcze raz przed ich spożyciem należy się przeżegnać?

Data dodania: 2018-11-18 20:01:37, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Skoro jest modlitwa to myślę, że nie ma konieczności znów się przeżegnać. Posiłek został już zaczęty modlitwą

Data dodania: 2018-11-18 22:07:15, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

NIE. Posiłek został rozpoczęty modlitwą. Nie odmawia się 50 modlitw na rozpoczęcie posiłku. A dzielenie opłatkiem w Wigilię jest integralną częścią wieczerzy. Nie można tego dzielić.

Data dodania: 2018-11-18 23:43:15, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za konkretne odpowiedzi

Data dodania: 2018-11-19 15:53:06, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica