Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Rozmowy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Przypomniało mi się,że lata temu,to głupie,ale wszedłem na czat internetowy gdzie się łączyłem z jakimiś ludźmi z krajów arabskich i pisałem rzeczy troche przeciw ich religii,jak ’Allah is great but Jesus is greater’ wiem,że nie powinienem był tak robić.Czy to był grzech,że tak pisałem pewnie po to,żeby zdenerwować ich tylko,albo też to że w ogole napisałem cos jak Allah is great nawet tak ironicznie?

Data dodania: 2018-11-16 01:22:39, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Allach to Bóg tylko inaczej nazywany. Bóg jest we u muzułmanów, Żydów i Chrześcijan jest jeden i ten sam. To, że napisałaś Allach is great to ok, ale pisząc Allach is great but Jesus is greater no to niestety, ale przesada i nie zgodne z nauczaniem Kościoła. Jest grzechem.

Data dodania: 2018-11-16 10:48:25, autor: kunka

Więc powinienem się z tego wyspowiadać?Jeśli tak to w jaki sposób to ująć?

Data dodania: 2018-11-16 16:31:18, autor: Daniel44

"Na czacie internetowym dla Arabów powiedziałem... (tu przetłumacz na polski to co napisałeś,"Allach is great but Jesus is greater") "
Albo druga wersja opisać tak jak tu na forum z tym, że zdanie angielskie powiesz po polsku.

Data dodania: 2018-11-16 17:11:53, autor: kunka

Może powiem,że mówiłem nieodpowiednie i nieprawdziwe rzeczy związane z religią żeby kogoś zdenerwować,myślę że nie jest to zbytnio uogólnione

Data dodania: 2018-11-16 18:20:08, autor: Daniel44

Ja znalazłem w Internecie takie różnice między allachem a jachwe :
11. Allah to imię własne boga islamu – tak jak YHWH (Jahwe) to imię własne Boga chrześcijan.
2. Allah nie ma syna 
3Allah zaprzecza, że Jezus jest Bogiem i uznaje go tylko za „proroka Biblia podaje, że ten kto nie uznaje Ojca i Syna, ten jest antychrystem (1 List św. Jana 2:22-24).
4Allah nie jest ojcem dla nikogo
5.Nazywanie Allaha „Ojcem” (choćby duchowym ojcem) jest zabronione w islamie
6Allah nie jest Trójcą
7.Duch Święty” w islamie nie jest Bogiem lecz „aniołem” Dżibrilem
8.10. Allah posiada goleń (sura 68:42), którą pokaże w Dzień Zmartwychwstania 
912. Allah nienawidzi tego, który podaje się za Króla Królów (tytuł Chrystusa między innymi w Apokalipsie św. Jana 17:14 oraz 19:16
10.Allah obiecuje muzułmanom seks i czarnookie dziewice w swoim raju(„jannah“ lub w przekładzie na język polski „dżanna“). Jahwe nie.

Są jeszcze inne różnice które znalazłem w Internecie a nie przytoczyłem.

Ja osobiście na codziennie pracuje w francji z arabami i mam kilku kolegów Arabów . Osobiście zawsze odczuwalem ze allach to ich Bóg a nie ten sam(osobiste odczucia ) .

A to ta strona
https://gloria.tv/article/8vNe48LPCq322JvtXvJFtyXWy

Data dodania: 2018-11-16 18:36:15, autor: Rafal8473

Jest to Bóg inaczej pojmowany jak napisałem wcześniej. I jak na to patrzeć rzeczywiście są różnice, ale to różnicy poglądowe. Bóg jest jeden i nie ważne czy Allach czy Jahwe. Zauważ że różnice możemy wyróżnić też w przypadku Boga u Żydów a Boga u nas Katolików - a przecież ten sam i nie ma co do tego wątpliwości. Tak samo między Allachem a Jahwe. W gruncie rzeczy modlimy się do jednego Boga.

Data dodania: 2018-11-16 21:05:58, autor: kunka

No możesz tak powiedzieć. Niczego nie zataisz i wiadomo o co chodzi.

Data dodania: 2018-11-16 21:07:58, autor: kunka

A wszystko jest dobrze z takimi spowiedziami jeśli wczesniej nie pamiętałem grzechu albo myślałem,że to nie grzech ciężki i się nie wyspowiadałem i dopiero po czasie sobie to uświadomiłem,że to grzech ciężki i się wyspowiadałem?

Albo też z takimi, że wyspowiadałem wydawało mi się w dobry,wystarczająco szczegółowy sposób ale po czasie dopiero mi się jakieś okoliczności przypomniały,albo pomyślałem,że może powinienem bardziej szczegółowo powiedzieć i na kolejnej spowiedzi sprecyzowałem?

Albo jeśli ksiądz mnie zapytał o jakiś grzech dokładniej i mu powiedziałem ale tak jakoś nieprecyzyjnie i kiedy już udzielał nauk to pomyślałem,że jeszcze powiem dokładniej i i kiedy skończył mówić ale przed rozgrzeszeniem mu powiedziałem to wszystko dobrze ze spowiedzią?

Wiem,że te pytania mogą się wydawać oczywiste ale naprawdę chciałbym żeby mi ktoś potwierdził,żeby mnie wątpliwości nie atakowały.Nie złośćcie się

Data dodania: 2018-11-17 11:07:09, autor: Daniel44

Wszystko jest jak w najlepszym porządku. Spowiedzi są ważne i nie masz co się tym przejmować. Ważna jest intencja. To od niej w dużej mierze zależy jaka ta spowiedź będzie. My jesteśmy ludźmi i nie zawsze uda nam się zrobić to tak jak byśmy chcieli albo wymagali od siebie. Na tym polega miłosierdzie Boże, dotyka wszystkich naszych ran i grzechów.

Data dodania: 2018-11-17 12:10:47, autor: kunka

A czy jeśli właśnie nie myślałem że coś jest grzechem ciężkim i nie wyznałem na spowiedzi i dopiero kiedy sobie to uświadomiłem że może nim być i wtedy wyznałem to jeśli w takim wypadku użyłem słow,że zapomniałem wyznać a nie że nie wiedziałem że jest ciężki,nie chciałem zataić tego tylko tak jakoś wyszło.To czy jest w porządku z tą spowiedzią?

Data dodania: 2018-11-20 14:32:49, autor: Daniel44

Myślę że tak. W końcu nie chciałeś zataić motywu dla którego odpuściłeś ten grzech na spowiedzi poprzedniej.

Data dodania: 2018-11-20 14:45:43, autor: kunka

Dziękuję,ufam,że masz rację

Data dodania: 2018-11-20 20:14:15, autor: Daniel44