Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Upominanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Przeczytałem,że skrupulant nie powinien upominać innych,to prawda? Bo już się zaczynałem przejmować,że będę musiał upominać osoby,których jakoś najlepiej nie znam a i tak nie posłuchają,a byłby to duży wstyd.

"I zasadnicza sprawa: skrupulat zasadniczo nikogo upominać nie powinien. Skoro sam ma kłopoty z oceną, co jest dobre co jest złe, nie powinien wprowadzać zamieszania innym. Oczywiście wymawianie Imienia Bożego bez uszanowania jest złe, ale lepiej, by skrupulat nawet w takim wypadku milczał."
Tocytat z tej wypowiedzi

Data dodania: 2019-01-10 13:44:07, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Rzeczywiście, skoro ktoś ma problem w ocenie czynu u siebie to nie powinien tego robić względem drugiej osoby, bo skąd może mieć pewność że u innej osoby właściwie ocenisz?
A po drugie takie upominanie takiej osobie może zaszkodzisz. Bo upomnisz i potem pojawią się wątpliwości czy dobrze zrobiłeś czy właściwie oceniłeś.

Data dodania: 2019-01-10 14:44:22, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica