Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Msza święta

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Wiem, że opuszczenie mszy św. to grzech cięzki.Mieszkam daleko od kościoła i nie miałam żadnego środka transportu do kościola wiec nie byłam na mszy sw. to czy to rowniez jest grzech cięzki i nie moge juz isc do komunii?

Data dodania: 2012-05-28 21:59:33, autor: kaska123

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Grzechem ciężkim jest z pewnością świadome i dobrowolne opuszczenie Mszy św. niedzielnej. Skoro nie miałaś możliwości a chciałaś i się starałaś aby na tę mszę dotrzeć - nie jest to grzech, a z pewnością nie ciężki. Wszystko zależy od okoliczności usprawiedliwiających. A w Twoim wypadku nie jest tak, że sobie tę Mszę olałaś.

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=234 - artykuł ks. Rafała Masarczyka o niedzielnej Mszy św.

Data dodania: 2012-05-28 22:39:46, autor: homine

Popieram przedmówcę, lecz zawsze można w miarę swoich sił spróbować przyjść pieszo do kościoła na Mszę wieczorną-sam również tak robię, zamiast wziąć rower i przejechać swoje 3km.. a takie przejście to też znak oddania Bogu i poświęcenia swojego czasu dla Niego..
Jako, że Msza ma zawsze "jakiś przekaz", a jeżeli się na niej nie jest obecnym z określonego powodu to zachęcam do samodzielnego przeczytania czytań(mateusz.pl/czytania).

Data dodania: 2012-05-28 22:57:27, autor: Kamil