Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: darowanie win

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

jeżeli by mi ktoś jakaś wine podarował to czy mogłaby ta osoba przyjsc i powiedziec po pewnym czasie cos w stylu ,,A jednak ci nie daruje zmieniam zdanie itp" czy mogła by tak postapic ? czy daruje sie raz a na zawsze ? (chodzi mi o to jak na to Kościół patrzy)

Data dodania: 2012-11-07 15:59:39, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Moim zdaniem nie powinna...zresztą wg nauki Chrystusa mamy przebaczać zawsze (oczywiście nie musi iść to w parze z zapomnieniem, bo tak często się nie da). Ale taka możliwość (jak ta przez Ciebie opisana) istnieje i nikt nikogo do niczego nie zmusi.

Data dodania: 2012-11-07 18:11:36, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

ok dzieki za odpowiedz ale hmm..... o wiem podam przyklad:
ktos komus ukradl 2zl i ta pierwsza osoba oddala 1,50zl np (powiedzmy ze nie miala więcej) a ta 2 spoko daruje ci nie ma sprawy nie bylo tematu itp. Poxniej druga osoba muwi rozmyslilem sie nie daruje ci oddawaj moje 50gr czy mozna tak ?

Data dodania: 2012-11-09 16:48:41, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Można się zastanawiać, co znaczy: można. Nie powinien, bo w tym momencie o sobie daje świadectwo, swojej niesłowności. Ale tak naprawdę jego pieniądze, a żadna pisemna umowa raczej nie została spisana...tak myślę..

Data dodania: 2012-11-10 16:51:51, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica