Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Grzech?...

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże,
Czy grzechem mogą być przykładowe sytuacje?:
1. Rzucanie/ kopanie w złości przedmiotami typu tablet, telefon w których na tapecie są jakieś motywy religijne lub w ogóle w nich są zdjęcia np. Najświętszego Sakramentu;
(tudzież używanie ich podczas np. korzystania z toalety)?
2. Kopanie lub pchnięcie w złości stolika- pewnie w celu wywrocenia, na którym leży Pismo Święte?
3. Modlitwa w stanie wzburzenia, gniewu, a nawet z myślami złorzeczącym, wulgarnymi, przekleństwami w myślach?
4. Wyrzucanie do kosza gazetek reklamowych, w który znajdują się zdjęcia przedmiotów zawierających np. Krzyż?
Z góry dzięki za odp.

Data dodania: 2017-10-11 23:32:41, autor: MałgorzataM

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!

Wszystko zależy od intencji.

Data dodania: 2017-10-12 10:36:51, autor: Tazel

No raczej to nie z premedytacją, tylko w przepływie agresji, a później zastanawiam się, czy nie było w tym jakiegoś grzechu. Rzucając czymś w złości raczej nie myślę o tym, że mam tam religijne motywu. Nie wiem, może skrupuły wpędzają mnie w obsesję.
A co do modlitwy...hmm, czasem ktoś mnie tak zdenerwuje mówiąc łagodnie, a muszę odmówić modlitwę i mimowolnie nie potrafiąc się uspokoić przychodzą mi do głowy powyższe myśli.

Data dodania: 2017-10-12 14:00:30, autor: MałgorzataM

1,2,4 - brak grzechu
3 - zależy co robisz z tymi myślami

Data dodania: 2017-10-12 16:01:09, autor: Tazel

Wiesz, mam bardzo wybuchowy charakter, jak mnie ktoś wyprowadzi z równowagi to złość mnie trzyma nawet kilka dni, a modlić się trzeba, więc niechcący nawet podczas tej czynności nie potrafię powstrzymać złych myśli. Często podczas modlitwy sąsiedzi zaczynają być nie do zniesienia i te myśli przychodzą od razu. Wiem, że to niestosowne, i czasem proszę Boga by je zabrał, ale nie potrafię nad nimi zapanować.

Data dodania: 2017-10-12 16:08:28, autor: MałgorzataM

Jeśli ich nie chcesz, nie utożsamiasz się z ich treścią, to nie ponosisz winy moralnej.

Z Bogiem.

Data dodania: 2017-10-12 18:49:55, autor: Tazel

W przypływie złości to może i tak myślę, nawet podczas modlitwy, ale tak naprawdę w głębi serca nie chciałabym ich realizacji.

Bóg zapłać za odpowiedzi.
Ps. Gdybyś miał kiedyś chwilkę, zerknij na naszą starą rozmowę w temacie "Przyrzeczenie", uzupełniam to pytanie.

Z Bogiem.

Data dodania: 2017-10-12 20:00:48, autor: MałgorzataM