Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Powiedzcie mi czy w tych sytuacjach mam grzech ciężki ??

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1. Na lekcji siedząc pojawiają mi się nieczyste myśli , występuje podniecenie staram się temu mówić precz , nie chce tego ale te myśli dalej mam w głowie i caly czas jest podniecenie. Dopiero gdy lekcja się kończy wtedy rozmawiam z kolegami i zapominam o tym.
2.Czy jeżeli smiałem się w przeszłosci ze znajomych w klasie z różnych rzeczy i jeżeli wyspowiadałem się na spowiedzi generalnej i innych że śmiałem się , dokuczałem itp to czy muszę do tego wracać ??
3.Czy mogę odmawiać pokutę idąc drogą ? Kilka razy tak robiłem .
4.Czy zażartowanie sobie z kolegi spontanicznie jest grzechem , bo będąc na lekcji mielismy opowiadać jaki jest nasz ulubiony sklep w galerii a ja powiedziałem że jakby był to jeden kolega to pewnie różne fast foody ze względu na to że lubi jesć i jest otyły.Było to spontaniczne nie myslalem za bardzo o grzechu w czasie tej sytuacji.

Data dodania: 2017-10-12 17:12:13, autor: mateusz90

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!

Ad.1 Jeśli Twoją intencją nie było osiągnięcie podniecenia, to nie ma winy moralnej. To samo z treścią myśli - jeśli się z nią nie utożsamiasz to nie ma grzechu.

Ad.2 Nie należy wracać.

Ad.3 Możesz.

Ad.4 Popełniłeś grzech. Naśmiewanie się z otyłości kolegi, tego typu docinki napewno nie sprawiły przyjemności bliźniemu...

Z Bogiem.

Data dodania: 2017-10-12 18:57:48, autor: Tazel

Mam do ciebie pytanie dokladnie o 4 pytanie , czy według ciebie popełniłem grzech ciezki , chciałbym dodac że powiedziałem to rutynowo bez wiekszego namysłu , a ten kolega to on nawet o tym nie wiedział bo on chodzi do innej szkoły.

Data dodania: 2017-10-12 20:22:36, autor: mateusz90

Nie zdawałeś sobie sprawy z powagi zła, więc nie ma grzechu ciężkiego.

Z Bogiem.

Data dodania: 2017-10-12 20:30:07, autor: Tazel