Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Masturbacja

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Mam 15 lat i mam problem ponieważ, kilka msc temu miałem operacje członka i lekarz powiedział że mam smarowac go w stanie spoczynku i erekcji. Balem się przez pewien czas, ale dzisiaj się przelamalem. Martwie się że chciałem to zrobić, a nie że i tak muszę. Nie podniecalem ani zachwycalem zaraz po smsrowaniu. Mam wrażenie że miałem chęć zrobienia tego. Meczą mnie skrupuly, a ta sprawa jest intymna i boje powiedzieć to na spowiedzi. Czy mogę jutro przyjąć komunie św?

Data dodania: 2017-10-12 22:05:43, autor: Katolik

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!

I czego Ty oczekujesz ode mnie, jakiej odpowiedzi.

Przepraszam, ale skąd odpowiadający ma wiedzieć, co Pan chcial zrobić. Najważniejsza jest intencja. Jeśli nie miałeś nieczystej intencji, nie próbowałeś osiągnąć podniecenia, a Twoją intencją było tylko wykonanie zaleceń lekarza, to nie widzę winy moralnej.

A dlaczego wstydzisz się powiedzieć o tym kapłanowi, to wszystko zostaje w tajemnicy między Tobą a Kościołem. Otwartość na księdza skutkuje otwartością na Boga.

Pamiętaj, pokusy pochodzące od ciała, świata i szatana nie podchodzą pod winę moralną, więc jeśli miałeś pokusę, aby dokonać akt mastrubacji, to nie oznacza, że popełniłeś grzech.

Z Bogie.

Data dodania: 2017-10-13 12:09:54, autor: Tazel

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica