Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: czy mogę iść teraz do Komunii a wyspowiadać się z tego przy kolejnej spowiedzi za miesiąc?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Hej.

mam takie pytanie, ost. mi się przypomniał grzech sprzed paru lat, jeszzce zanim się głęboko nawróciłam. Byłam raz kiedyś z wtedy ówczesną przyjaciółką w supermarkciecie i ona ukradła rolkę do kasy, która nie była na sprzedaż bo sobie po prostu leżała a ja nie zareagowałam. To jest ona była dla niej, ale ja nie zareagowałam, było mi to w sumie chyba obojętne jak sięgam pamięcią, nie pamiętam szczegółów. A potem pomogłam jej stworzyć z tego paragon za wizytę na basenie , był dla jej ojca bo coś tam chciała go oszukać, ze na nim była, żeby jej pieniądze oddał. Nie pamiętam więcej szczegółow czy jak to tam było. Takie to głupie i niedojrzałe, ale Sęk w tym, że to z mojego tzw. okresu przed nawrócenim i miałam już spowiedź generalną, ale co raz mi się coś przypomina, i nie pamietam ,m czy z tego się spowidałam i znowu nie wiem, czy mogę iść do Komunii... , czy jedank może to poczekać do mojej kolejnej spowiedzi w za miesiąc a do tego czasu mogę normalnie przyjmować Komunię (jestem skrupulantką i każda spowiedź to dla mnie trauma, temu je ogaraniczam, bo normalnie to mam potrzebę spowaidania się co pare dni)

Data dodania: 2018-01-12 18:47:17, autor: agrafka456

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Możesz przyjmować Komunię świętą. Odbyłaś dobrą spowiedź, wszystkie grzechy są odpuszczone. Możesz spokojnie przystępować do Komunii.

Co do czynu to nie był to grzech ciężki.

Data dodania: 2018-01-13 09:29:30, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica