Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Czy w Wielki Post można grać w gry planszowe?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie! 1.Jak jestem u babci z rodzicami, to od jakiegoś czasu gramy w chińczyka. Jest przy tym śmiech, emocje i wiadomo, że zachowanie dosyć głośne. Jutro też chyba jadę do babci, ale nie wiem czasem czy granie w powyższy sposób będzie grzechem. Czy to się zalicza do zabaw hucznych?
2. Mam problem w pokoju z grzybem/pleśnią. Pojawia się na suficie i w komandorze. Jedną jego ścianą jest sciana pokoju. I właśnie tam na tapecie wyszła pleśń i chyba trochę na drewnie. Oprócz tego na niektóre rzeczy, które trzymam w szafie również pojawia się czasem pleśń bądź grzyb. To dosyć duże zniszczenia i obawiam się że jest tu moja wina. Np.za rzadko wietrzony pokój buty pod podeszwą mokre wkładałam chyba czasem do środka, szczoteczka do zębów mokra, owoce w środku i może od tego się to pojawiło. W innych pokojach poza kuchnią i łazienką też się pojawił grzyb/pleśń, ale się obawiam, że w moim pokoju jest to z mojej winy. Czy popełniłam grzech ciężki? Postaram się częściej wietrzyć i unikać wkładania mokrych/wilgotnych rzeczy do szafy, ale co jeśli on się będzie dalej rozwijał z mojej winy? Czy wtedy też popełnię grzech ciężki?

Data dodania: 2018-02-13 16:51:53, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Myślę, że w wielkim poście można grać w planszówki. To nie jest impreza tylko rodzaj rozrywki. W Wielkim Poście można się śmiać, uśmiechać, żartować.
2. Nie

Data dodania: 2018-02-13 20:10:56, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za pomoc :)

Data dodania: 2018-02-13 21:10:20, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica