Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Zamawianie pizzy z pizzerii

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie. Dzisiaj z mamą zamówiłyśmy sobie pizzę z pizzeri, w której ona kiedyś pracowała. Prawdopodobnie jest tam tak, że zatrudniają pracowników na okres próbny, po czym zwalniają i zatrudniają nowych i tak w kółko. Podobno wtedy są mniejsze koszty dla firmy, a chyba jest to legalne. Przez to, że kiedyś moją mamę zwolnili, to płakała. I właśnie się zastanawiałam czy to grzech jeśli z tamtej pizzeri, która tak robi zamówiłam pizzę? Bo teoretycznie ja nie przyczyniam się bezpośrednio do zwalniania pracowników (po kilku dniach i brania nowych), ale jednak miałam wielkie wątpliwości jedząc pizzę, choć myślę, że też nie ma co przesadzać, bo to w końcu nie ode mnie zależy co zrobi właściciel, ale nasuwa mi się stwierdzenie, że kto więcej wie od tego będzie się więcej wymagać, ale nie wiem czy to w ogóle jest jakiś konkretny cytat, czy czasem czegoś nie przekręciłam. Czy ktoś rozwieje moje wątpliwości? Chciałabym jutro przystąpić do Komunii, ale nie chcę popełnić świętokradztwa. Z Bogiem!

Data dodania: 2018-02-13 20:36:56, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ten cytat to „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie"
To na pewno nie grzech ciężki, wątpię, że jakikolwiek. Nie wydaje mi się, żeby Twoje zamówienie lub niezamówienie pizzy miało wpływ na zwalnianie pracowników ;)

Data dodania: 2018-02-13 21:13:46, autor: lala

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica