Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Myśli

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Chciałbym zapytać czasem gdy idę do spowiedzi to nachodzą mnie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenie itd ( być może tą sa szatanskie myśli żeby odwieść od spowiedzi) staram się wszystkie ogonić od siebie ale Zdarzyło się ze sie wciagnelem wte myśli i mi sie pomyslalo ze skoro nie dostanę u jednego ksiedza rozgrzeszenia to się wyspowiadam u innego ksiedza aż wkoncu dostanę rozgrzeszenie. Wierzę w Boże miłosierdzie i wiem jeżeli żałujemy to zawsze dostaniemy rozgrzeszenie . Chciałbym zapytać czy takie wciagniecie się w te myśli czy obawy na chwile jak nam pomysli sie ze mozemy nie dostac rozgrzeszenia może być grzechem ?

Data dodania: 2018-08-14 23:37:22, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Uważam, że tu możesz być spokojna. Nie wątpiłeś w to, że Bóg Ci przebaczy. Owszem dałeś się trochę wciągnąć w te zagrywki szatana, ale mimo wszystko przystąpiłeś do sakramentu z pragnieniem pojednania się z Bogiem i to jest ważne. A wtedy jak się "wciągnełeś" można uznać za próbę uspokojenia sumienia

Data dodania: 2018-08-15 23:26:09, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. A jak Ci się wydaje w takiej sytuacji np mam ciezki dzień męczą mnie takie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenia ze spowiednik sie zdenerwuje na mnie itd wkoncu ulegam tym mysla i faktycznie mi sie wydaje ze tak zgrzeszylem ze nie dostanę rozgrzeszenia ale jednak decyduje się pujsc do spowiedzi. I idąc do spowiedzi przechodzą te wątpliwości i zmieniam myślenie . Przystępując do spowiedzi wierzę w Boże miłosierdzie i ufam ze miłosierny Bóg mi wszystko wybaczy tylko mam lekkie obawy czy ksiądz mnie czasem źle nie zrozumie czy coś i tylko dlatego bym mógł nie dostac rozgrzeszenia .czy wtedy jest spowiedz wazna jak np caly dzien mialem watpliwosci i uleglem ale w ostaniej chwili zmieniłem zdanie ? czy takie myslenie ktore uleglem to jest grzechem czy nie ? A może to takie zwątpienie to pokusa bo na chwilę zwatpilem ale później zmieniłem myslenie .Data dodania: 2018-08-16 08:57:20, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mimo tych wątpliwości i tak chciałeś pojednać się z Bogiem. Bałeś się poprostu czy oby ksiądz nie będzie robił problemów (co się zdarza). Tu cały czas masz do czynienia z zagrywkami szatana. Ważne aby on przegrał a wygrał Bóg.
Dlatego spowiedź i tak będzie ważna. A podczas spowiedzi można wspomnieć o takich wątpliwościach.
Na drugi raz przy takich wątpliwościach powierzaj się Matce Najświętszej.

Data dodania: 2018-08-16 10:21:06, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź BÓG ZAPŁAĆ

Data dodania: 2018-08-16 11:36:57, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica