Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: czemu spowiadamy się w takiej formie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Zastanawia mnie dlaczego spowiedź tak wygląda. Czemu wyznajemy grzechy akurat księdzu,a nie sobie nawzajem? Gdzie w Biblii jest napisane w jaki sposób nasze złe uczynki mają być nam wybaczone?

Data dodania: 2018-09-14 00:28:06, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ksiądz to tylko pośrednik między Bogiem i ludźmi. Ty nie wyznajesz grzechu księdzu a Bogu, który jest w osobie spowiednika. Chrystus dał władzę odpuszczania grzechów apostołom, nie zwykłym ludziom. A osobom powołanym. Księża są powołani i to oni pełnią misje pasterską, apostolską

Data dodania: 2018-09-14 09:30:03, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Wierzę w to, że Pan Bóg, do którego się modlę rano i wieczorem, wysłuchuje mnie. To On wie o mnie wszystko. Przed Nim nie można przecież nic zataić. To On wie jak bardzo żałuję za wszystko co złe uczyniłem, za moje zaniedbania. To On Jeden wie, jak bardzo pragnę być dobrym, lepszym człowiekiem. To co powiem księdzu w konfesjonale, to tylko formułka, to tylko "zaliczenie" kolejnej spowiedzi. Dla mnie liczy się tylko rozmowa z Panem Bogiem podczas modlitwy, dla mnie ważne jest aby Matka Boska przychylnie patrzyła na moją modlitwę różańcową, na moje starania bycia lepszym człowiekiem. Głęboko wierzę w Miłosierdzie Boskie i w powtórne przyjście Jezusa w chwale i w to, że umarli powstaną z grobów. Gdybym w to nie wierzył to byłbym nikim. Jezu Ufam Tobie.

Data dodania: 2018-12-01 18:02:25, autor: Bogusław

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jn 20;22-23, miedzy innymi na tym oparta jest nauka o konieczności spowiedzi usznej.

Data dodania: 2018-12-12 14:13:49, autor: SzareKocisko

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica