Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Bohemian Rhapsody

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy pojscie na film Bohemian Rhapsody może być grzechem?Jest to film o zespole Queen,czytalem kiedya ze ich piosenki jak np. ’We are the champions’ są nie do kónca zgodne z postawą Chrześcijańską,no i wiadomo jakim showmanem był Freddie Mercury,czy jeśli pójdę na ten film i bede słuchał tych piosenek,ale nie będę jakichś złych zachowań ani postaw się z niego i z nich uczył to nie będzie to grzechem?

Data dodania: 2018-11-06 10:53:11, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Moim zdaniem możesz obejrzeć ten film. Ale słuchanie piosenek, które nie są zgodne z postawą chrześcijańską jak dla mnie jest nieodpowiednie.
Film z tego co wiem przedstawia jego biografie, więc co złego jak zapoznam się z nego biografią?
Ale piosenki, które nie mają nic wspólnego z wartociami chrześcijańskimi to co innego. Wiem że w filmie pewnie będzie kilka tych piosenek, ale są one częścią filmu, dlatego tu jeszcze granica nue jest przekronmczona. Tym bardziej że będzie tylko ich mała część i kawałek tych piosenek.

Data dodania: 2018-11-08 12:32:55, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A dlaczego "we are the champions" ma byc niezgodne z postawą chrzescijanską? (: Ja osobiście nie widze w tekście nic złego, bo mozna go roznie zinterpretowac. To nie sluchanie Nergala : p

Data dodania: 2018-12-12 14:09:42, autor: SzareKocisko

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Przestań ! Ja sama idę na ten film bo Freddy byl genialny i uważam że te piosenki to naprawdę dar od Boga dla ludzkości nie ma nic w tym złego a wręcz przeciwnie sztuka to piękna rzecz i należy się nią cieszyć :)

Data dodania: 2018-12-14 09:04:17, autor: mimoza

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Zastanówmy się co jest zgodne z postawą chrześcijańska ? Zamykanie się w zakonie i mlglitwa non stop a jak obejrzę film albo posłuchać dobrej muzyki to już nie ? Przecież można popaść w paranoje ... Jakby tak człowiek zaczął grzebać to nic nie jest godne chrześcijanina tylko biczowanie samego siebie ...a Bóg dał nam wiele radości.. i ludziom talenty by inni z nich korzystali i cieszyli się . A ten film o tyle warto obejrzeć jako przestrogę by nie popełniać takich błędów w życiu jak Freddy tak dla przykładu

Data dodania: 2018-12-14 09:08:11, autor: mimoza

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Freddie a nie Freddy :) I chyba macie rację,kuedyś na forum przeczytałem jakumś o tym i mi to do głowy weszło, że to nieodpowiednie piosenki, ale sam uważam, że można je interpretować w pozytywny sposób

Data dodania: 2018-12-14 09:15:39, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica