Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Lenistwo

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Jak to jest z lenistwem?Czy jeśli czasem jesteśmy leniwi i ewentualnie zaniedbujemy jakieś drobne rzeczy lub jakieś rzeczy w drobnym stopniu to jest to lekki grzech,a grzechem ciężkim może być,jeśli przez nie wyrządzimy jakąś większą,poważniejszą szkodę komuś lub sobie?

I z zazdrością jest tak samo?Czy już każda zazdrość jest grzechem ciężkim?Bo np. nie pamiętam czy może kiedyś nie poczułem do kogoś zazdrości przez moment

Data dodania: 2018-10-31 01:09:12, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Na pierwsze pytanie sam udzieliłeś sobie odpowiedzi. Jeżeli jesteś leniwy i przez to np. zrobisz jakąś rzecz później, czy w jakiejś innej drobnej rzeczy to ja nawet tego grzechem nie nazywam.
Lenistwo w służbie innym a przede wszystkim Bogu (modlitwa i inne praktyki) to poważna sprawa. Jest grzechem i to ciężkim.

Nie każda zazdrość jest grzechem. Tu musisz rozeznać. Bo np, jeżeli zazdrościsz komuś tego, że gdzieś był to nie przesadzajmy. No chyba, że ta zazdrość przerodzi się w nienawiść. To właśnie tego typu zazdrość chodzi, że przez tą zazdrość nie będę się do danej osoby odzywał, będę unikał itd. Wtedy popełniamy grzech.
Bóg też jest przecież zazdrosny o nas 😊

Data dodania: 2018-10-31 08:43:23, autor: kunka

Też zastanawiam się kiedy się zaczyna lenistwo.Jestem studentem,mieszkam w akademiku i kiedy jestem po zajęciach już,nie mam żadnego testu ani nic,żeby się uczyć na niego,w akademiku nie ma za bardzo nic do roboty,to sobie często w takim wolnym czasie oglądam jakieś filmy czy słucham muzyki i się zastanawiam teraz czy powinienem tak robić,czy powinienem szukać na siłę innego zajęcia.Też jak jestem nw weekend w domu,to oprocz tego,że pomagam mamie w domu,trawe skoszę itp.to też dużo czasu odpoczywam,czy to jest w porządku?Modlitwy nie zaniedbuję,bo się modlę codziennie,relacje bliskimi też utrzymuję dobre wydaje mi się

Data dodania: 2018-11-08 18:12:46, autor: Daniel44

No chyba przecież każdy ma prawo do odpoczynku.
Lenistwo to wtedy, gdy zupełnie nic nie zrobisz, jak podczas weekendu nie pomożesz mamie. Jak mając test czy co innego zamiast się pouczyć będziesz oglądał filmy czy nie wiem co, a nie jak będziesz w czasie wolnym oglądał czy co innego robił. Dopiero byłoby źle jak byś na siłę szukał jakiegoś zajęcia.

Data dodania: 2018-11-08 19:18:28, autor: kunka