Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Proszę o radę

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

We wtorek wieczorem wróciłam z wywiadówki na której dowiedziałam się że następnego dnia córka ma jechać po szkole do koleżanki robić jakieś ozdoby czy proporczyki do szkoły na święto niepodległości. Więc mówię wieczorem do męża że jutro po pracy się nie napije ulubionego piwka bo trzeba będzie pojechać wieczorem po córkę. Mąż poszedł o to zapytać córkę która odpowiedziała że może pić piwo bo ją ktoś przywiezie. I jeszcze żeśmy się śmiały bo ja mówię że nie może wypić tego piwa a córka mówi mu że spokojnie może sobie pić. Na tym temat się zakończył. Następnego dnia wróciłam od chorej mamy bo się nią opiekuję, mąż pracował przy domu. Około piątej córka zadzwoniła do męża żeby po nią przyjechał. A mąż na to że on wypił dwa piwa. Ale że córka nie miała z kim wrócić, wziął kluczyki i po nią pojechał. Wpadłam w furię bo zdaję sobie sprawę że mogło to się skończyć utratą prawa jazdy, którego je nie posiadam, a nie daj Boże jeszcze czymś gorszym. Zrobiłam córce aferę w domu a ona stwierdziła że to ja namieszałam i ona myślała że ojciec ma po nią przyjechać. Ręce mi opadły tym bardziej że rozmawiali ze sobą przez telefon po szkole. Ale ona jak twierdzi była pewna że on wie że ma po nią przyjechać. Oczywiście obydwoje stwierdzili że robię aferę z głupoty czym i siebie i córkę doprowadziłam do łez. Jak się trochę uspokoiłam przeprosiłam ją za to i zostało na tym że to moja wina. Proszę o radę. Mam iść do spowiedzi czy mogę spokojnie przyjmować Komunię Świętą, bo byłam u spowiedzi tydzień temu. Dodam, że jeszcze w nerwach mężowi się dostało bo nie musi codziennie pić piwa( powiedziałam mu że jest alkoholikiem).Proszę o radę w sprawie Komunii Świętej.

Data dodania: 2018-11-08 08:45:40, autor: grazyna2529

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Po pierwsze to nie twoja wina abyś miała ich przepraszać. Nie widzę powodu abyś musiała iść do spowiedzi. To nie odpowiedzialne zachowanie twojej córki i męża, a teraz zwalają na Ciebie i ty czujesz się winna. Mówiłaś, że ma nie pić bo będzie po córkę jechał? Mówiłaś. To córka namieszała, a mąż rączej żony powinien się słuchać niż córki, no chyba, że u was córka decyduje kto co ma robić. Nad tym porozmyślaj a nie nad tym czy mogę do Komunii przystąpić czy najpierw do spowiedzi iść. Spokojnie z czystym sumieniem możesz przystąpić do Komunii.

Data dodania: 2018-11-08 09:28:04, autor: kunka

Dziękuję za odpowiedź. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że maż twierdzi że nikt mu nie mówił a zwłaszcza ja że on dziś gdzieś ma jechać. Ja byłam pewna że córka z kimś wróci a z kolei córka myślała że ojciec po nią przyjedzie. No i wszystko przezemnie.

Data dodania: 2018-11-08 15:55:06, autor: grazyna2529

Z tego co piszesz nie wynika abyś to ty była winna. Winna jest twoja córka, która podważyła twoje zdanie i maż, który zamiast Ciebie posłuchał córki. A teraz wolą zwalić na Ciebie i mieć święty spokój.

Data dodania: 2018-11-08 19:24:59, autor: kunka