Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Czy to grzech?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy ściąganie jest grzechem? Nie chodzi mi o takie np robienie sobie ściąg na sprawdzianie i spisywanie z nich, bo się nie nauczyłam, ale o coś takiego: mam z historii zadaną krzyżówkę, w której pytania są takie, że raczej nie znajdę odpowiedzi nigdzie indziej niż w internecie, lub musiałabym bardzo dogłębnie szukać w książkach. Czy mogę wiec spisać to z internetu, czy będzie to grzechem? Wiem, że grzechem byłoby oszustwo, ale mi się wydaje, że nauczyciel wie, że my to bierzemy z internetu, nie mówił żebyśmy tego nie robili, ale nie powiedział tez, żeby używać właśnie tego źródła. Ja nie wiem, może powinnam jakoś bardzo dokładnie przeczytać podręcznik i wtedy bym to znalazła, ale tego jest bardzo dużo i byłoby ciężko. Nie chcę oszukiwać, gdyby nauczyciel spytał się mnie gdzie znalazłam rozwiązania, to nic bym nie ukrywała i powiedziałabym, że w internecie... Nie wiem, czy jest to grzech. A jeśli nie znajdę jakiegoś hasła i przepisze je od koleżanki, to będzie grzechem? Wydaje mi się, że nie jest to ciężki grzech, ale żadnych nie należy popełniać i do tego za każdy muszę żałować, a jeśli rzeczywiście jest to grzechem, to nie wiem jak miałabym żałować za coś takiego, przecież muszę odrabiać lekcje, a nie mam innego wyjścia. Co o tym sądzicie? Z góry dziekuje za odpowiedź. Z Bogiem!

Data dodania: 2019-01-09 16:56:24, autor: Oliwia K

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tak, ściąganie jest grzechem. Ale to co ty chcesz zrobić nie nazywa się ściąganiem, a szukaniem informacji co w odrabianiu prac domowych jest to wskazane. I nie oszukujmy się ale lepiej jest szukać ich w necie bo to znacznie skróca czas, a raczej nikt nie chcę reszty dnia po powrocie ze szkoły spędzić na odrabianiu pracy domowej. I też nic się nie stanie jak jedną czy dwie rzeczy, których nie będę mógł znaleźć przepisze od koleżanki. Więc nie zastanawiaj się nad tymi głupotami

Data dodania: 2019-01-09 17:48:13, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica