Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Upominanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Przeczytałem,że skrupulant nie powinien upominać innych,to prawda? Bo już się zaczynałem przejmować,że będę musiał upominać osoby,których jakoś najlepiej nie znam a i tak nie posłuchają,a byłby to duży wstyd.

"I zasadnicza sprawa: skrupulat zasadniczo nikogo upominać nie powinien. Skoro sam ma kłopoty z oceną, co jest dobre co jest złe, nie powinien wprowadzać zamieszania innym. Oczywiście wymawianie Imienia Bożego bez uszanowania jest złe, ale lepiej, by skrupulat nawet w takim wypadku milczał."
Tocytat z tej wypowiedzi

Data dodania: 2019-01-10 13:44:07, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Rzeczywiście, skoro ktoś ma problem w ocenie czynu u siebie to nie powinien tego robić względem drugiej osoby, bo skąd może mieć pewność że u innej osoby właściwie ocenisz?
A po drugie takie upominanie takiej osobie może zaszkodzisz. Bo upomnisz i potem pojawią się wątpliwości czy dobrze zrobiłeś czy właściwie oceniłeś.

Data dodania: 2019-01-10 14:44:22, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica