Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Żenujące kwestie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże,
Z góry przepraszam za moje pytanie, ale skrupuły osiągnęły szczyt.
Chcę zapytać czy grzechem są 1.gazy trawienne i 2.dłubanie w nosie podczas czytania/pisania tekstu gdzie jest mowa np. o Komunii Świętej lub Trzeciej Osobie Boskiej (albo jak na tym forum, gdzie jest Jej wizerunek) oraz posiadanie otwartej strony nt. 1. obok strony związanej z powyższym tematem religijnym (w przeglądarce oczywiście). Chodzi o nieuwagę, nie działanie celowe. Przewrażliwienie chyba...

Data dodania: 2019-01-11 07:52:19, autor: --

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Do tej pory myślałem, że już nic mnie nie zdziwi. Po twoim pytaniu jestem ciekaw ile jeszcze się zdziwię.

To są totalne głupoty, dlatego nie powinno się nad nimi zastanawiać. Więc zacznij lekceważyć te i podobne do tego bzdury. Bo człowiek się tylko zamęcza, mimo, że nic nie zrobił

Data dodania: 2019-01-11 08:47:23, autor: kunka

Pewien ksiądz powiedział, że nawet człowiek pijany nie wymyśliłby takich rzeczy, jakie wytwarza umysł osoby ze skrupułami. Ba, czasem ma się nawet świadomość absurdalności tych dylematów, ale cóż - przegrywa ona ze skrupulanckim myśleniem. Zaczynam się aktualnie poważnie zastanawiać, czy grzechem jest...wstrzymanie moczu. I tu wbrew pozorom nie jest to bezpodstawne, gdyż istnieje wśród kobiet pewien "trend" na wywoływanie w ten sposób podniecenia. Uświadomiłam sobie, iż zdarzyło mi się to ostatnio parę razy, tak wyszło, nie w tym celu by się podniecać, ale mimo wszystko to uczucie było przyjemne (nie wiem czy mężczyzna to zrozumie). W każdym razie od razu pojawia się odwieczne pytanie: grzech? Tu już nie jestem przekonana, że nie...

Data dodania: 2019-01-11 10:08:28, autor: --

Wiele rzeczy sprawia przyjemność. Więc one też są grzechem? Jeżeli robimy coś nie w celu podniecenia się tylka dlatego "że tak wyszło" to nie popełnia się grzechu.

To, że umysł osoby ze skrupułami jest zdolny do wymyślania totalnych bzdur, nie znaczy że nie ma obowiązku lekceważenia ich. Musisz sama, tak jak umiesz oceniać swoje czyny. Zadawać sobie pytanie "dlaczego ma być grzechem ten czyn".

Data dodania: 2019-01-11 10:21:53, autor: kunka