Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Świadomie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Oto dwie rzeczy które mnie drecza a kotre świadomie popełnilam chyba..czy mogę iść do Komunii ?
1. Ktoś poprosił mnie o pożyczenie dlugopisa a ja powiedziałam że nie mam i poszłam bo trochę się spieszyłam a po drugie nie przepadam za tą osobą a długopis miałam. Wiedziałam że ta osoba pożyczy od kogoś innego bo potrzebowała coś podpisać tylko..jak odchodziłam wiedzialan że swiadimie to robię :(
2. Zdenerwowana byłam na kogoś o nic ważnego po prostu nerwowy dzień w pracy i głośno nazwalam pewna osobę dość wulgarnie ale ona nie słyszała już była daleko ale jakby do siebie to powiedziałam ale od razu zaczęłam żałować że tak zareagowalam.do niej bym tego nie powiedziała w oczy.

Data dodania: 2019-02-10 03:58:19, autor: mimoza

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Co prawda nie jest to grzechem ciężkim. Ale nie rozumiem takiej postawy. Mogę kogoś lubić czy też nie, ale skoro ktoś prosi mnie o najdrobniejszą przysługę, która mogę spełnić to to robię. Ale to moje zdanie.

2. W nerwach, czyli w emocjach. Więc świadomie, ale nie dobrowolnie to i o grzechu ciężkim nie ma co mówić. Pomódl się za tą osobę i tyle.

Data dodania: 2019-02-12 16:57:18, autor: kunka

Ja też nie rozumiem takiej postawy i dlatego się tym dreczylam jedyne co mogę powiedzieć to że rzecz miała miejsce w pracy a ja przyszłam nieco późno i chciałam skorzystać z toalety i po prostu wybrałam to niż pomóc drugiemu. Okropne ale prawdziwe..

Data dodania: 2019-02-12 18:46:07, autor: mimoza