Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Pocałunek

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Mam problem, ponieważ wczoraj pierwszy raz całowałem się ze swoją dziewczyną. Myślałem, że to normalne, kiedy dwoje ludzi, którzy są ze sobą poprostu od czasu do czasu wyrażają w ten sposób uczucie. Teraz czytam, że to jednak grzech. Zaczynam się martwić, że dopuściłem się z nią grzechu ciężkiego i nieczystości przed małżeńskiej. Pomóżcie, bo prze to wszystko nie mogę dać sobie spokoju.

Data dodania: 2019-02-10 08:08:40, autor: person

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Wydaje mi się to normalne jeśli ten pocałunek to tylko pocałunek bez pieszczot czy czegoś więcej w końcu tak okazujemy sobie miłość..przytulanie też może kogoś podniecać ale czy to znaczy że mamy się nie przytulać ? Moim zdaniem jeśli znacie granice i wiecue że na pocałunku się koańczy to nie jest Grzech

Data dodania: 2019-02-10 10:50:32, autor: mimoza

Nie ma mowy o pieszczotach czy nie daj Boże o stosunku. Pocałowaliśmy się podczas spaceru. Z tym że, to nie był taki zwykły buziak "cmok", tylko pełny pocałunek (przepraszam za wyrażenie) - ślina w ślinę. Zastanawiam się tylko czy takie pocałunki nie są zarezerwowane dla małżonków. Stąd moje obawy. Zawsze chciałem być czysty w tych sprawach. Nie wiem co mnie podkusiło z tym pocałunkiem.

Data dodania: 2019-02-10 12:01:57, autor: person

Posłuchaj to, że całujesz się ze swoją dziewczyną nie jest niczym złym, a już na pewno nie jest grzechem, nawet lekkim. Nie złamałeś żadnego przykazania, a już na pewno nie 6. Nie wiem, gdzie wczytałeś takie bzdury. Albo ty coś źle zrozumiałeś, albo jakiś wyjątkowy imbecyl to coś pisał.
Bzdurą i debilizmem jest mówienie, że chłopak nie może pocałować własnej dziewczyny. Co to każdy pocałunek to od razu seks? Odrazu oznacza pójście do łóżka? Nie, nie i jeszcze raz nie. Więc nie zamartwiaj się bo jest to w zupełności normalne a nawet piękne, jak chłopak z dziewczyną okazują miłość względem siebie. Miłość to przecież dar Boży jest. Na drugi raz nie czytaj takich dyrdymałów.

Data dodania: 2019-02-12 16:52:07, autor: kunka