Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Czy to jest grzech?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Proszę Was serdecznie o rozwianie moich wątpliwości,otóż jestem skrupulantką i wmawiam sobie,że mam grzech...W sobotę z rana bolała mnie głowa i o 8 wziąłam tabletkę nurofen express,po godzinie przestała boleć.O 17 przyjechali znajomi i po 9 godzinach od wzięcia tabletki napiłam się alkohol świadomie wiedząc wtedy ze grzechu nie popełniam,bo przecież po 6 godzinach zalecają zawsze wzięcie drugiej bo ta pierwsza przestaje działać(nigdy nie zmieszałabym tabletki z alkoholem ale uwazalam ze juz w organizmie nie ma i nie chcialam sobie zaszkodzic),proszę powiedzieć czy mam grzech a jesli tak to czy ciężki?dlaczego inni w ogole takimi rzeczami sie nie przejmują i z wszystkiego sie smieja...a czlowiek tak cierpi...

Data dodania: 2019-03-12 13:52:58, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Przecież wzięłaś po 9 godzinach, nie po jednej, nie po dwóch, ale po dziewięciu.
Więc nie potrzebnie się tym przejmujesz.

Skąd żeś wytrzasneła tą głupotę, że inni się nie przejmują itd. Takich ludzi jest garstka, ponieważ większość ludzi też boryka się z problemami swojej duchowości. A ty wszelkie wątpliwości odrzucaj od siebie. Nie możesz na nie przyzwalać, przejmować się nimi

Data dodania: 2019-03-12 14:38:50, autor: kunka

Bardzo mi pomogłeś,dziękuję serdecznie:)a te głupoty to stąd,że jak rozmawiam z ludżmi to mówią,ze oni nawet nigdy by nie pomysleli ze to czy tamto(co ja mówię)jest grzechem...Pozdrawiam

Data dodania: 2019-03-12 15:10:11, autor: iwka412

Ale to, że ty natrafiłaś na takich ludzi o niczym nie świadczy. Bo to wbrew pozorom jest garstka. A zresztą to oni nie powinni być znowu tacy pewni, bo jeszcze ich złapią wątpliwości. Ja byłem pewny wszystkiego, a teraz sam mam wątpliwości. Np. Byłem dzisiaj u spowiedzi i zapomniałem wyznać jednej rzeczy. I wiem, że przecież nie ma to wpływu na ważność Sakramentu, ale ja i tak mam wątpliwości czy oby na pewno.

Data dodania: 2019-03-12 16:28:35, autor: kunka