Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Zakupy internetowe

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże!!
Chciałbym zapytać o podatki .wiadomo mamy obowiązek płacić podatki "cesarzowi należy oddać co cesarskie..." a co gdy robimy zakupy w chinskich sklepach internetowych. Mianowicie robiąc zakupy kupujemy bez podatku VAT zamawiamy i przychodzi przesyłka do domu z pominienciem opłat (VAT ) . Ostatnio czytalem ze od każdej przesyłki zamowionej z chin nie zależnie na jaką kwotę powinismy zapłacić podatek vat 23%. Z checia bym zaplacil ten podatek Ale to nie jest takie proste . Bo nie ma opcji w sklepie internetowym żeby zapłacić tego z vat tylko sami się musimy zgłosić a to jest więcej problemów jak to wszystko warte ... Chciałbym zapytać jak to od strony moralnej z tym podatkiem i tymi zakupami czy to wporzadku jest takie kupowanie z tych internetowych sklepow z chin z pominięciem tego podatku czy raczej nie ?

Data dodania: 2019-03-11 18:47:41, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Sam napisałeś "od każdej przesyłki zamowionej z chin nie zależnie na jaką kwotę powinismy zapłacić podatek vat 23%."

i jak sam napisałeś również "wiadomo mamy obowiązek płacić podatki "cesarzowi należy oddać co cesarskie...""

Więc teraz ja się pytam, jak takie zakupy, gdzie nie płaci się żadnego podatku mogą być wporządku? Moralność wymaga uczciwości,a z całym szacunkiem tu jej brak. Więc na drugi raz po prostu nie rób takich zakupów.Data dodania: 2019-03-11 19:57:36, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję serdecznie za odpowiedź Bóg zapłać

Data dodania: 2019-03-12 21:04:36, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica